Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


15.09.2006 - 15.10.2006
galeria Art Stations

wstęp wolny 

Teraz Polska WYSTAWA

wystawa:
15.09.2006 - 15.10.2006
galeria Art Stations

wernisaż:
15.09.2006 19:00

kurator:
Krzysztof Miękus

organizator:
miesięcznik „Pozytyw” oraz Yours Gallery

Po czym poznajemy, że jesteśmy w Polsce? Co składa się na naszą subiektywną ocenę miejsca, w którym żyjemy? Jakimi obrazami moglibyśmy opisać specyfikę konkretnego kraju? Czy można współczesną Polskę pokazać w fotografii jednocześnie unikając banału, przesadnej złośliwości bądź słodyczy a przy okazji nie stroniąc od subiektywizmu?

W ostatnim czasie daje się zaobserwować powstawanie coraz to nowych i niezwykle ciekawych projektów dokumentalnych w subiektywny sposób opisujących otaczający nas świat, tworzonych przez pokolenie fotografów, których działalność przypada na okres po 1989 roku. Są to świadomie realizowane cykle fotografii, których autorzy postanowili opowiedzieć obrazem o swojej wizji świata za oknem, miejsca w którym żyją – Polski teraz.

Redakcja miesięcznika „Pozytyw” i Yours Gallery postanowili zebrać powstające obecnie cykle dokumentalne na jednej wystawie „Teraz Polska”. Do udziału w wystawie zostali zaproszeni zarówno świetnie znani fotografowie, jak również debiutanci. Swoje prace zaprezentują: Grzegorz Dąbrowski, Kuba Dąbrowski, Mariusz Forecki, Magdalena Krajewska, artystyczny duet Andrzej Kramarz i Weronika Łodzińska, Adam Lach, Roman Łuszki,  Rafał Milach, Igor Omulecki, Przemysław Pokrycki, Radek Polak, Jacek Poręba, Konrad Pustota, Agnieszka Reiss, Szymon Rogiński, Aneta Solak i Marta Zasępa, Marek Szczepański, Wanda Szumowska, Zbigniew Tomaszczuk, Łukasz Trzciński, Wojtek Wieteska, Wojciech Wilczyk, Krzysztof Zieliński, Ireneusz Zjeżdżała oraz Andrzej Zygmuntowicz.