Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


14.04.2014
16:00
galeria Art Stations

wstęp wolny

ASF TEENS WARSZTATY DLA GIMNAZJALI­STÓW

wstęp wolny

prowadzenie: Urszula Kluz-Knopek

Kamila Woynicz, Kamil Wnuk

28 WarsztatyGimnazjum10.03.14 fot.K PICTURES

ASF TEENS to cykl warsztatów dla uczniów szkół gimnazjalnych. Jego celem jest przybliżenie problematyki aktualnej wystawy w galerii Art Stations, której temat rozgrywa się między gestem artysty a rysunkiem.

Tak jak koncepcja wystawy sięga daleko poza tradycyjną definicję rysunku tak też warsztaty ukierunkowane będą na ukazanie różnorodności działań artystycznych związanych z rysowaniem. Kolejne spotkanie dedykowane będzie relacji między ruchem, gestem a pozostawianym ich śladem na fotografii.  Nazwa fotografia wywodzi się z języka greckiego i jest złączeniem słów "photos" - światło, oraz "graphein" - rysować. Wspólnie z uczestnikami zadamy pytanie czym jest rysunek we współczesnej sztuce i jak bardzo ruch czy światło może być z tym medium związane.

Do współpracy zaprosiliśmy absolwentów i wykładowców Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Partnerem warsztatów jest Ogólnopolskie Biennale Artystyczne im. Jacka Kuronia. Uczestnicy warsztatów otrzymują potwierdzenie udziału w zajęciach.

Liczba uczestników ograniczona do 20 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na adres: k.woynicz@artstationsfoundation5050.com