Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


11.12.2013
17:30
Słodownia +2

Wstęp wolny

Obowiązują zapisy

ART IN PRACTICE - EWA ŁĄCZYŃSKA-WIDZ WARSZTATY

prowadzenie:

Ewa Łączyńska-Widz

wstęp wolny, obowiązują zapisy

liczba uczestników ograniczona do 25 osób

Celem ART IN PRACTICE jest stworzenie platformy edukacyjnej dla wszystkich osób, które chciałyby tworzyć i prowadzić projekty w zakresie szeroko pojętej kultury. Organizowane przez Art Stations Foundation zajęcia mają uzupełnić wiedzę teoretyczną zdobytą na wyższych studiach, głównie humanistycznych, o narzędzia niezbędne do pracy kuratora oraz menadżera kultury.

Zajęcia odbywające się w ramach ART IN PRACTICE polegają na połączeniu prezentacji wybranego case study z warsztatami, podczas których prowadzący ma za zadanie wypracowanie narzędzia niezbędnego do wykonania projektu podobnego do tego, o którym opowiada.

Warsztaty odbywają się zgodnie z metodologią Design Thinking, w myśl której także wiedza uczestników jest kapitałem i bazą, na których - w połączeniu z umiejętnościami prowadzącego - opiera się interaktywna część spotkań. Synergia umiejętności i doświadczeń z odmiennych dziedzin pozwala wzmocnić efektywność i innowacyjność działań. W trakcie zajęć kładziemy także nacisk na rozwijanie umiejętności pracy w zespole – niezbędnej w karierze zawodowej, a rzadko praktykowanej w polskiej edukacji uniwersyteckiej.

Zajęcia prowadzą najciekawsi polscy i zagraniczni kuratorzy i animatorzy życia kulturalnego. W trakcie spotkań analizowane będą takie zagadnienia, jak tworzenie scenariusza wystawy, konstruowanie budżetu projektu, pozyskiwanie partnerów, prowadzenie galerii, funkcjonowanie rynku sztuki, organizacja biennale i tragów sztuki, projekty międzynarodowe. Dobór gości ART IN PRACTICE (wśród nich pojawią się pracownicy instytucji państwowych oraz prywatnych fundacji, freelancerzy) zakłada maksymalne zróżnicowanie perspektyw. Wśród prowadzących są takie osoby jak: Bogna Świątkowska z Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana, Łukasz Gorczyca z Galerii Raster, Agnieszka Tarasiuk – kuratorka Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego w Królikarni w Warszawie, Jarosław Trybuś z Centrum Architektury, René Block – kurator biennale w Sydney, Istambule oraz Wenecji i inni.


11.12, godz. 17:30
Prowadzenie: Ewa Łączyńska-Widz

Ewa Łączyńska-Widz - historyczka sztuki, kuratorka, dyrektorka BWA w Tarnowie, współkuratorka Spojrzeń w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy. Liczba uczestników ograniczona do 25 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy na adres k.woynicz@artstationsfoundation5050.com

Przeczytaj relacje z poprzednich edycji warsztatów na blogu ART IN PRACTICE