Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


24.10.2011 - 25.10.2011
Studio Słodownia +3
Mouvoir / Stephanie Thiersch ZauberEi [Magiczne jajo]

reżyseria, choreografia 
Stephanie Thiersch

koncepcja, rysunki, animacje 
Timothée Ingen-Housz

taniec, występują 
Viviana Escalé (Hiszpania), Mu-Yi Kuo (Taiwan), Vincent Bozek (Francja), Kepha Oiro (Kenia), Nicolas Robillard (Francja)

kostiumy 
Sabine Schneider

muzyka 
Harald „Sack“ Ziegler / Sack & Blumm

dramaturgia 
Xenia Bühler

współpraca choreograficzna 
Viviana Escalé

światło, technika 
Ansgar Kluge, Niko Moddenborg

stażysta 
Romy Schwarzer

kierownictwo 
Felix Wittek

produkcja 
Ines Disselbrede

PR/marketing 
Jessica Otten, Nina Speyer

Spektakl dla dzieci od 5 lat wzwyż

24.10.2011 / 18:00 / Studio Słodownia +3
25.10.2011 / 11:00 / Studio Słodownia +3

Taniec z Nadrenii Połnocnej-Westfalii
Podążając za kilkuletnią współpracą w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca, na zaproszenie Tanzhaus Düsseldorf, Stary Browar stanie się głównym centrum tanecznego programu Sezonu Kultury NRW w Polsce. Przez cały październik będziemy gościć w Poznaniu wiele spektakli i projektów artystycznych angażujących polskich i niemieckich artystów.

Doceniany na całym świecie teatr Mouvoir, to międzynarodowa grupa artystów – tancerzy, aktorów i muzyków – z Kolonii, prowadzona przez Stephanie Thiersch. Liderka zespołu, jego dyrektor artystyczna zdobyła nie tylko wykształcenie z zakresu tańca klasycznego i współczesnego, ale jest również kulturoznawcą, co niezwykle ciekawie wpływa na kształt artystyczny jej spektakli.

Magiczne jajo to poetyckie przedstawienie teatru tańca w zamyśle artystycznym balansujące pomiędzy kreskówką a tradycyjną mitologią. Bierze w nim udział pięcioro niezwykłych tancerzy z różnych zakątków świata – Afryki, Azji i Europy. Snują opowieść o małej, brudnej, chorej planecie, której mieszkańcy uciekają się do rozmaitych rozwiązań, żeby ją uratować. Poważna refleksja na temat świata i natury, łączy się tutaj z wybrykami ciekawskich istot zamieszkujących planetę. Wszelkie niedorzeczności fabuły i koncepcji choreograficznej spektaklu są tylko pozornie niespójne. Autorka choreografii z ogromną konsekwencją sięga do języka dziecięcej wyobraźni, tworzy spektakl odwołujący się do abstrakcyjnego myślenia najmłodszych. Pozostawia również publiczności ogromną swobodę interpretacyjną. Ogromna dawka niebanalnego humoru, stworzone z wielką wyobraźnią kostiumy i zabawne animacje sprawiają, że spektakl świetnie skupia uwagę najmłodszych widzów.

Przedstawienie nominowane do Kolońskiej Nagrody Teatralnej 2010.

Konsekwencja w unikaniu tanich efektów i tworzeniu niedookreślonej przestrzeni sprawia, że ZauberEi jest mistrzowską produkcją – z łagodną muzyką Haralda Zieglersa, urzekającymi animacjami stworzonymi przez Timothée Ingen-Hous, kostiumami Sabiny Schneider oraz z udziałem zachwycających tancerzy.

Melanie Suchy „Rheinische Post”

Z funduszy Stadt Köln, Ministerpräsidenten des Landes NRW, RheinEnergie Stiftung, Fonds Darstellende Künste. We współpracy z tanzhaus nrw, w ramach „Take-off Junger Tanz. Tanzplan Düsseldorf“, przy wsparciu TanzplanDeutschland, inicjatywa Kulturstiftung des Bundes and Landeshauptstadt Düsseldorf, dem Ministerpräsidenten des Landes NRW oraz Kunststiftung NRW. We współpracy z Freihandelszone-Ensemblenetzwerk Köln oraz Comedia, Köln. Wsparcie Goethe Institut, ITI, GoDown Arts Centre und einem Kölner Greenteam.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa

mkidn21

Patronat medialny

dzieci qlturka14