Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


09.11.2018
19:00
Nowy Teatr Warszawa

info

AGATA SINIARSKA YOU ARE SAFE SPEKTAKL / POSZERZANIE POLA

prezentacje:
9 - 11.11.2018 godz. 19:00

choreografia:
Agata Siniarska, Ania Nowak, Katarzyna Wolińska

dramaturgia:
Mateusz Szymanówka

konsultacje:
Jeanine Durning, Julia Rodriguez, Karolina Grzywnowicz

reżyseria światła:
Joanna Leśnierowska

W ramach programu choreograficznego Nowego Teatru i Art Stations Foundation POSZERZANIE POLA

Kurator:
Joanna Leśnierowska

fot.: Jakub Wittchen

Nowy Teatr logo SM

YAS sm

Choreografia zależności ruchu ciał ludzkich, ciał obcych, myśli, bilionów bakterii, wirusów, globalnego ocieplenia, politycznych wyobrażeń oraz teorii.

Ta praca mierzy się z problematyką ruchu oraz poruszania we współczesnym świecie... I sama się w nim porusza i nie wie, w którą stronę podążać...Nie można uciec od problemów naszej planety, nie ma powrotu do początku, do czystości. Nie da się zatrzeć reperkusji, które ludzkość́ już spowodowała i które nadal powoduje. Jak zatem usytuować́ się w, i wobec świata, w którym się  ruszam, bezruszam, poruszam, próbuję, sytuuję, powoduję, napromieniowuję, dotykam, toksynuję, żyję, kupuję, konsumuję, wyrzucam, śmieciuję, butelkuję, ekosystemuję, ocieplam, globalizuję, antropocenuję, transformuję, ignoruję, szkodzę, chwastuję, roslinuję, wegetuję, ziemiuję, kompostuję, osadzam, działam, powiązuję, splatam, ekstraktuję, warunkuję, zanieczyszczam, emisjuję, powietrzuję, huraganuję, powodziuję, przesączam, przeciekam, materializuję, uważam, rozważam, zważam, czy zważam? Czy zauważam? Ile zauważam?

Agata Siniarska prowadzi swoje dociekania wokół działań scenicznych, praktyk, wykładów, pisania, video, programu TV, innych. Agata jest zainteresowana wytwarzaniem wiedzy, która zajmuje się różnymi mediami, protokołami, strategiami własnej produkcji i która to nie stosuje żadnej hierarchii wobec siebie. Są to wszelkiego rodzaju zawirowania, zamieszania: od obcych, fantazji, blasków, potu, faktów naukowych, cząstek powietrza, dyskursów, wpływów, dramatów osobistych, plotek, zer, myśli, szybkości wewnętrznej, przeszczepów, kobiet – wszystko to, co jest wiedzą, która nie chce wyjaśniać, ale angażować.

Agata jest współzałożycielką female trouble – kolektywu, którego działania obracają się wokół tożsamości, ciała, feminizmu, przyjemności, afirmacji i miłości oraz  współzałożycielką Pinpoint TV, artystycznego projektu badawczego w formacie internetowego programu telewizyjnego.

Obecny projekt Agaty to poszukiwania dotyczące tańca jako cichego aktu zabijania.

http://cargocollective.com/agatasiniarska