Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.11.2018
23:59
deadline zgłoszeń

Zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres 
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

Alice Chauchat Wyczuwając i reagując na to, czego nie możemy uchwycić ALTERNATYWNA AKADEMIA TAŃCA 2018

aat 2018

Deadline nadsyłania zgłoszeń - niedzielę 18 listopada 2018 roku o godz. 23:59

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres 
m.harasimowicz@artstations
foundation5050.com

w tytule zgłoszenia: AAT Chauchat
koszt uczestnictwa: 300zł

Coaching odbywać się będzie od 26 do 30 listopada 2018 roku w Starym Browarze w Poznaniu.

Od kilku lat moja praca jest ciągłym procesem badawczo-twórczym dotyczącym relatywnej podmiotowości (czyli: bycie jaką osobę  praktykujemy tańcząc konkretne tańce). Albo lepiej powiedzieć:  moja praca jest ciągłym procesem badawczo-twórczym dotyczącym zagadnienia uwikłania podmiotu (chodzi o to, jak istotnie jesteśmy powiązani, jak dalece określeni przez relacje, których jesteśmy częścią). A właściwie chodzi o zauważenie i dzielenie się zmiennymi – praktyki, która leży u podstaw każdego aktu uwagi (a więc chodzi o możliwości i granice naszej wiedzy w rzeczywistym czasie tańczenia).

Odłóżmy na bok nawiasy i powiedzmy po prostu: tańce, które chcę zaoferować jako podstawę wymiany w dyskusji i tańcu, to konceptualne partytury  do ćwiczenia tańczącego podmiotu, które opierać się będą na zewnętrzności, relacyjności i ciągłym doświadczaniu zmienności (wewnątrz i poza sobą) jako granicy poczucia wnętrza, autonomii i wiedzy (rozumianej jako forma mistrzostwa).

W ten sposób moglibyśmy także uzyskać swego rodzaju sub-partyturę, by obserwować, jak  tak ujęta idea podmiotu wpływa na koncept grupy i społeczności.

alice chauchat

Alice Chauchat (FR) mieszka w Berlinie i pracuje jako choreografka, performerka, nauczycielka, redaktorka oraz choreograficzna aktywistka. Tworzyła performansy we współpracy  m.in. z Louise Trueheart, Anne Juren, Alix Eynaudi;  występowała/współpracowała z Jennifer Lacey, Xavierem Le Roy, Martenem Spångbergiem i Juanem Dominguezem. Rozwijała liczne projekty choreograficzne oraz platformy poświęcone produkcji wiedzy i wymianie w sztukach performatywnych (everybodystoolbox.net, teachback vienna, praticable, nobody's business etc.). W latach  2010-2012 była kierowniczką artystyczną Les Laboratoires d’Aubervilliers -  centrum badań artystycznych na przedmieściach Paryża. Od 2017 do 2019 roku będzie profesorką gościnną w HZT Berlin.