Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


20.06.2018
18:30
Studio Słodownia +3

Bilety dostępne na stronie malta-festival.pl  oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru

RENATA PIOTROWSKA-AUFFRET WYCIEKA ZE MNIE SAMO ZŁOTO STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2018

50 min

Koncepcja, choreografia:
Renata Piotrowska-Auffret

Wykonanie i teksty:
Renata Piotrowska-Auffret i goście

Współpraca:
Karolina Kraczkowska, Aleksandra Osowicz

Dramaturgia:
Bojana Bauer, Renata Piotrowska-Auffret

Konsultacje dramaturgiczne:
Magdalena Ptasznik

Współpraca przy redakcji tekstów:
Michał Kurkowski

Światło:
Monika Krześniak

Oprawa wizualna:
Aleksandra Osowicz

Opracowanie muzyczne:
Renata Piotrowska-Auffret

Organizatorzy:
Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

Koprodukcja:
MAAT Festival

Partnerzy:
Nowy Teatr, Wawerskie Centrum Kultury, Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Muzyki i Tańca, Centre National de la Danse

fot.: Aleksandra Osowicz

wycieka ze mnie samo zoto fot.Aleksandra Osowicz 2 of 20 sm

Wielu kobietom pragnienie, by urodzić dziecko, wydaje się oczywiste: jest silne i nie podlega wątpliwościom. Co jednak, jeżeli pragnienie to zostaje odrzucone, podlegając jednocześnie kategoriom prawa? W swojej nowej pracy „Wycieka ze mnie samo złoto“ Piotrowska-Auffret bada ten obszar. Artystka opiera się zarówno na osobistej historii, jak i na narracjach innych kobiet, by podążyć za kobiecym pragnieniem posiadania dzieci poprzez sieć polityk reprodukcji, rozmaitych obietnic, ideologii i prób wykorzystywania oraz przyglądając się relacji między życiem prywatnym a zawodowym.

Jak dużo inwestujemy w pracę i życie? Jaką wartość nadajemy temu co produkujemy i reprodukujemy w celu spełnienia osobistego pragnienia? A w pracy? a w sztuce? Jak daleko możemy się posunąć? I dlaczego?

Renata Piotrowska-Auffret jest choreografką i performerką; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru. Piotrowska zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Kontempluje wspólczesny świat poprzez czerpanie inspiracji z własnych doświadczeń i tekstów teoretycznych z zakresu nauk humanistycznych. Interesują ją historyczne i współczesne reprezentacje i polityki ciał oraz relacje między tekstem a ruchem. Była priorytetową artystką Areowaves (2017) oraz kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu “Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013).

Ma na swoim koncie spektakle: „Teraz” / 2007, „Tańcząc z Wrogiem” / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, “break SZTUKA WOJNY” / 2010, „UNKNOWNS.SEANS” / 2011, film taneczny „Inside” / 2011, „The Forest”_work in progress / 2013, „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje“ / 2014, „Wspólne“ / 2016, „Wycieka ze mnie samo złoto“ / 2017.  W roku 2008, w 2010 i 2017 jej spektakle: “Tańcząc z Wrogiem”, “Unknown” i „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” były wytypowane do prestiżowego przeglądu – Polska Platforma Tańca.

Absolwentka Akademii Teatralnej i programu ex.e.r.ce „Research and Choreography” w CCN Montpellier we Francji. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

www.renatapiotrowska.pl