Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


12.06.2007
19:00
Studio Słodownia +3
Scena Tańca Współczesnego Wieczór Premier

Scena Tańca Współczesnego zaprasza na szósty już wieczór premier, przygotowany przez choreografa i pedagoga zespołu Natalię Draganik.

W pierwszej części zobaczymy mini-spektakl "Siesta time", w którym tym razem wystąpią najmłodsi stażem adepci zespołu, i na który składa się cykl miniatur tanecznych przygotowanych przez Natalię Draganik, Ewę Sieńczak i Martynę Kalkowską.

Druga część wieczoru, przygotowana przez młodzież debiutująca rok temu, łączy fascynację muzyką Renesansu oraz jej interpretacjami w wykonaniu Stinga. Przy tworzeniu choreografii najważniejszym zadaniem było stworzenie takiego języka ruchowego, który korespondowałby ze stylem muzyki Johna Dowlanda – i to zarówno z jej oryginalną wersją wykonawczą, jak i ze współczesnym wykonaniem Stinga. Taniec staje się zatem jednocześnie ilustracji muzyki, próbą oddania jej nastroju, a momentami jej kontrapunktem - świadomym przeciwstawieniem. Staraliśmy się stworzyć spektakl, który z jednej strony wychodzi od techniki demi-klasycznej (miejscami nawet od tańców dworskich), z drugiej strony jednak jest w pełni współczesną wypowiedzią choreografa i młodych tancerzy, która, mimo że czerpie z tradycji, jest jej nowoczesną, pełną dynamiki, ekspresji, siły i energii interpretacją.

Scena Tańca Współczesnego działa w poznańskim Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 od sześciu lat. Celem jest tworzenie różnorodnych spektakli, zarówno, jeśli chodzi o dobór technik tańca, jak i o treść i estetykę.