Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


13.05.2016 - 15.05.2016
Ołomuniec

Konferencja towarzyszy festiwalowi Flora Theatre Festival

Visegrad Dance Platform? międzynarodowa konferencja

Konferencja odbedzię się pomiędzy 13 a 15 maja 2016 w Ołomuńcu.

Grupa inicjująca projekt:
Jan Žůrek / DW7, o.p.s.
Simona Vičarová / DW7, o.p.s.
Bára Čermáková / DW7, o.p.s.
Yvona Kreuzmannová / Tanec Praha association
Markéta Perroud / Tanec Praha association
Marta Ladjanszki / L1 Association
Zsolt Varga / L1 Association
Jadwiga Majewska / niezależny krytyk, kurator, badacz, wykładowca
Martin Krištof / Stanica Žilina – Zárečie

Więcej informacji o konferencji:
http://divadelniflora.cz/visegraddance/

Czy potrzebujemy większej współpracy w dziedzinie tańca w ramach Grupy Wyszehradzkiej? Czego możemy nauczyć się od istniejących już w ramach V4 projektów artystycznych, jakie są ich mocne strony?, jakie czyhające w nich pułapki?
Co dobrego może przynieść (i komu)? Wyszehradzka Platforma Tańca? (Visegrad Dance Platform? ) Czy mobilność i współpraca, to cele, do których artyści z Czech, Słowacji, Polski i Węgier dążą najbardziej?
Czego inspirującego mogą nas nauczyć podobne modele organizacyjne z zagranicy? Czy Wyszehrad to jedynie źródło finansowania czy może też stać się on marketingową etykietką sprzedającą taniec V4 na całym świecie?
W jakim stopniu na nasze taneczne pole działania ma wpływ obecnie negatywna konotacja Wyszehradu w stosunkach międzynarodowych? Czy artystyczny Wyszehrad z całą jego otwartością może doprowadzić do zweryfikowania tej negatywnej opinii wokół politycznego Wyszehradu ?
To tylko niektóre z pytań, które zostaną poruszone przez 50 artystów, menadżerów sztuki, krytyków i teoretyków tańca z krajów V4 w ramach konferencji pt. Visegrad Dance Platform?. Konferencja odbywa się w ramach XX edycji Festiwalu Teatralnego Flora.

Visegrad Dance Platform? To projekt wspierany z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Projekt jest organizowany przez DW7 we współpracy z L1 Association (HU), Centrum Kultury w Lublinie (PL), Truc sphérique (SK) i tanec Praha (CZ).

Polscy uczestnicy konferencji:
Tomasz Ciesielski (Teatr Chorea), Ryszard Kalinowski (Lubelski Teatr Tańca), Grzegorz Kondrasiuk (Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej), Konrad Kurowski (Lubelski Teatr Tańca), Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation), Paweł Łyskawa (Krakowski Teatr Tańca), Jadwiga Majewska (niezależny krytyk, kurator, badacz, wykładowca), Eryk Makohon (Krakowski Teatr Tańca), Anna Piotrowska ( Teatr Tańca i Ruchu Rozbark), Michał Ratajski (Grupa Kijo), Karolina Staneczek-Pucher (Teatr Tańca i Ruchu Rozbark).

visegrad fund logo black 800 1 1 jpg 600x600 q2