Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


27.03.2014
Centrum Kultury w Lublinie
ANNA NOWICKA THE TRUTH IS JUST A PLAIN PICTURE. SAID BOB. on tour: Lublin

koncept, choreografia i wykonanie Anna Nowicka

opieka artystyczna Peter Pleyer
muzyka Tian Rotteveel
realizacja techniczna Łukasz Kędzierski
oprawa graficzna Filip Gruber Bojovic
strona wizualna Carito Maldonado, Juliane Brösemann
produkcja Art Stations Foundation 
przy wsparciu Hochschulübergreifenden Zentrums Tanz Berlin (HZT)
Przede wszystkim chciałabym podziękować Rodzicom i wszystkim, którzy mnie nieustannie wspierają i inspirują; Peterowi, Tianowi, Oli, Rafałowi, Zeinie, Jule, Magdzie, całej ekipie Art Stations Foundation, HZT, Martinie Granic i Filipowi.

12

I tak, powoli, jesteśmy zastępowani... poprzez nieprzerwany ciąg obrazów, jeden za drugim obezwładniający się wzajemnie, każdy zajmujący miejsce poprzedniego. W szeregu wydarzeń, nad którymi straciliśmy kontrolę.

Gdzie leży granica pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co fikcyjne? 
Co znajduje się pod wartstwami iluzji?
Nic?

Anna Nowicka jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Droga twórcza Ani rozpoczęła się od spotkania z Anną Godowską oraz wieloletniej współpracy ze słoweńską choreografką Malą Kline. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie)  związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, jej spektakl „fire is raging in your hair” wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo: „truth is just a plain picture. said bob.” znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje w The School of Images  pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i dzieli swoje życie między Berlin a Polskę.