Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


30.09.2012
19:00
Studio Słodownia +3
Iza Szostak The Glass Jar Next to the Glass Jar double bill

choreografia/koncept 
Iza Szostak

wykonanie 
Monika Morawska, Iza Szostak

muzyka 
Kuba Słomkowski

światło 
Karolina Gębska

scenografia 
Kasia Nocuń

producent 
Fundacja Ciało/Umysł

partnerzy 
Art Stations Foundation Stary Browar Nowy Taniec, Fundacja Burdąg,

specjalne podziękowania dla
Moniki Morawskiej, Kuby Słomkowskiego, Kasi Nocuń, Karoliny Gębskiej, Lelonek/Kucharski, Ramony Nagabczyńskiej i ekipy New (Dis)Order, Joanny Leśnierowskiej, Marysi Stokłosy, Fundacji Ciało/Umysł i Dziadka Stasia.

 

„The glass jar next to the glass jar” to kontynuacja poszukiwań zgłębiających naturę człowieka. To spektakl o kontemplacji nad problematyką: przemijania, cielesności, starości, choroby. Czym jest dokładnie starzenie się? Jak dochodzi do samopoznania, gdy zbliża się ten nieodwracalny etap? Co starzeje się najpierw? Jak zachowuje się nasze ciało w chorobie? Utrata pamięci, znikoma zdolność oceniania sytuacji, trudności w wysławianiu się i orientacji. Apatia.
A może młodzi są starzy?

Iza Szostak - tancerka, choreografka, absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Feliksem Ruckertem, Guilherme Botelho, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą i Anną Holter. Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback, from culture to nature i The glass jar next to the glass jar. Obecnie stypendystka międzynarodowego projektu dla młodych choreografów- SPAZIO.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

IzaSzostak TheGlassJarNexttotheGlassJar logo

cztt21