Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


13.09.2014
11:00
Studio Słodownia +3

Wejściówki w cenie 5zł od osoby do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl

Projekt choreograficzny (Hiszpania) TAŃCZĄCE RODZINY WARSZTATY STARY BROWAR NOWY TANIEC DLA DZIECI

13 września 2014
11.00-13.00

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

Ewentualne pytania prosimy przesyłan na adres e-mail

To projekt artystyczno-badawczy rozwijany przez hiszpańskich artystów od 2002 roku. Zapoczątkowane podczas podróży do Afryki poszukiwania budowania możliwych relacji ruchowych pomiędzy członkami rodziny, przyniosły efekty w postaci wieloaspektowego projektu rozwijanego nie tylko lokalnie w Hiszpanii, ale angażującego również twórców z całego świata oraz międzynarodowe festiwale. Przez ponad 10 lat warsztatowej pracy artystów, psychologów, pedagogów, badaczy z setkami rodzin, wypracowano metody działania najlepiej sprawdzające się w budowaniu warsztatów angażujących ruchowo wszystkich członków rodziny (dzieci, rodziców, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów itp.).

taczace rodziny hiszpania

Podstawowym założeniem w konstruowaniu zajęć jest pojmowanie rodziny jako zbioru osób równych sobie. Ideą warsztatów jest ruchowe zjednoczenie się, zbudowanie intymnych i unikalnych więzi pomiędzy uczestnikami, wsłuchanie się w swoje emocje. Relaksacyjne działania ruchowe pozwalają poczuć się swobodnie, dotrzeć do własnych uczuć i otworzyć na innych. Praca choreograficzna w grupach złożonych z członków tej samej rodziny pozwala na lepsze zrozumienie, budowanie więzi i kształtowanie zaufania. Wyzwalana przez prowadzących swoboda ekspresji ruchowej członków warsztatu, brak podziałów na grupy wiekowe lub płciowe, kształtowanie działań w odejściu od zasady nakazów lub zakazów sprawiają, że warsztat nie tylko odpręża, ale również działa terapeutycznie na jego uczestników.