Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


01.10.2011
19:00
Aula Artis
Cie Raimund Hoghe Swan Lake, 4 Acts spektakl

premiera 
2005, Festiwal Tańca w Montpellier, Théâtre de Grammont, Montpellier (Francja)

koncepcja, reżyseria i choreografia 
Raimund Hoghe

taniec 
Ornella Balestra, Lorenzo De Brabandere, Emmanuel Eggermont, Raimund Hoghe, Nabil Yahia-Aissa

współpraca artystyczna
Luca Giacomo Schulte

Taniec z Nadrenii Połnocnej-Westfalii

Podążając za kilkuletnią współpracą w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca, na zaproszenie Tanzhaus Düsseldorf, Stary Browar stanie się głównym centrum tanecznego programu Sezonu Kultury NRW w Polsce. Przez cały październik będziemy gościć w Poznaniu wiele spektakli i projektów artystycznych angażujących polskich i niemieckich artystów. czytaj dalej

„Ikoniczna partytura Czajkowskiego stanowi bogaty katalog elementów odnoszących się do historii kultury i tańca. »Swan Lake, 4 Acts« odnosi się do tego dziedzictwa za pomocą szeregu obrazów, skojarzeń i przywołań. Pamięć zbiorowa, także jej ciemniejsze strony, staje na nowo przed oczami choć w nowym świetle, a różnorakie elementy legendy Jeziora łabędziego przybierają oniryczne barwy. Spektakl to ucieleśnienie nadziei i wspólnych więzi.”

Christine Madden, The Irish Time (2010)

W 2006 r. „Swan Lake, 4 Acts” otrzymał francuską nagrodę Prix de la Critique. Pierwsza prezentacja tytułu w Polsce będzie jednocześnie ostatnią szansą zobaczenia przedstawienia, które decyzją artystów nie będzie już więcej pokazywane publiczności.

www.raimundhoghe.com