Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


16.10.2011
19:00
Studio Słodownia +3
Caroline Simon Stück spektakl

pomysł, choreografia, performance 
Caroline Simon

pomysł, dramaturgia, reżyseria 
Silke Z. 

kierownictwo, PR 
Mechtild Tellmann 

zdjęcia 
Hydraproduction 

koprodukcja 
Die Bühne in der Brotfabrik Bonn

zrealizowane przy wsparciu 
Kunststiftung NRW, SK Stiftung Kultur

 

Taniec z Nadrenii Połnocnej-Westfalii

Podążając za kilkuletnią współpracą w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca, na zaproszenie Tanzhaus Düsseldorf, Stary Browar stanie się głównym centrum tanecznego programu Sezonu Kultury NRW w Polsce. Przez cały październik będziemy gościć w Poznaniu wiele spektakli i projektów artystycznych angażujących polskich i niemieckich artystów. 

Okraszając humorem, wyróżniając się fantazją i ironią, Caroline Simon interpretuje sztukę teatralną jako przestrzeń projekcji dla wyobraźni widza. Bawi się stereotypami świata tanecznego i tymi, które tkwią w naszych głowach. Problemy dnia codziennego, życzenia i nadzieje przenikają się z iluzorycznym światem sceny. Oglądamy okruchy dnia codziennego i fragmenty życia, uchwycone na scenie.

„Jest niezła, ale i niebezpieczna. Rudowłosa i długonoga, i tańczy – Boże, tańczy jak nikt dotąd. Zbyt piękna, by być prawdziwą. Naprawdę. Caroline Simon czyni z zasady temat: stworzenie na scenie świata realnego. W cudownie ironicznym monologu opisuje niewiarygodną choreografię z pasjonującym romansem w tle. Caroline Simon udaje sie trudna sztuka komicznego spektaklu tanecznego, który z sukcesem igra ze słabościami samej sztuki tańca.”

Nicole Strecker, Kölner Stadtanzeiger

„Stück” został nominowany do Cologne Dance Award 2008 oraz tryumfował w Aerowaves 2008

www.resistdance.de