Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.02.2020 - 19.02.2020
Studio Słodownia +3
Maria Zimpel Space Gives Place REZYDENCJA

Rezydencja:
17-19.02.2020

foto:
Anna Nowokunska

MZimpel Anna Nowokunska

W swojej pracy choreograficznej Maria Zimpel sięga do fizyki kwantowej, kwantowej grawitacji i przede wszystkim szeroko rozumianej percepcji w ruchu. Pracuje z modułowymi choreograficznymi systemami i wzorami ruchowymi, uwalniając cielesność i tworząc własny język ruchowy. Studiowała taniec I choreografię w HZT: Hochschulübergreifendes Zentrum Tanz na Berlińskim Uniwersytecie Artystycznym UdK. Jej choreografia Noish~ została nagrodzona Aerowaves20 w 2016. Jest autorką wielu projektów solowych i grupowych, które były pokazywane w różnych krajach w Europie i poza nią.

Wacław Zimpel to jeden z najbardziej oryginalnych i unikalnych talentów, który wyłonił się z Polski po tej stronie Tysiąclecia. Multiinstrumentalista, kompozytor i producent. Muzyka przepływała przez niego od najmłodszych lat. Zainspirowany zarówno jazzem, jak i elektroniką, minimalizmem i muzyką rdzenną z całego świata, Wacław Zimpel nie zamazuje granic, lecz je całkowicie eliminuje, tworząc zupełnie nowy język muzyczny

Dorota Kabała - We design for physical culture - projektantka sprzętu sportowego i tanecznego z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Jej projekty dla producentów i instytucji kultury są wdrażane i nagradzane. Jej studio projektowe pracuje dla liderów branży sportowej - takich jak Nobile Sports, młodych innowacyjnych firm - takich jak Aerosize oraz dla uznanych instytucji - takich jak Stadion Narodowy w Warszawie. Od 2017 roku współpracuje z choreografką i tancerką Marią Zimpel - tworzy obiekty i stroje taneczne do jej choreografii, m.in. do „Body and Fiction”. W latach 1998–2003 była członkinią kadry narodowej w pływaniu synchronicznym. Aktywna surferka i kitesurferka.

Dalsze informacje: https://www.k3-hamburg.de/en/k3/artists/detail/168