Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


05.08.2019 - 12.09.2019
Studio Słodownia +3
Martyna Lorenc i Rafał Pierzyński SOLO PROJEKT PLUS 2019 REZYDENCJA

spp 2019

 

 

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

Od 5 sierpnia do 12 września 2019 w Studio Słodownia +3 będą rezydować stypendyści Solo Projekt Plus 2019 - Martyna Lorenc i Rafał Pierzyński. Już dziś zapraszamy na premiery 19 października 2019.

Martyna portret2

Martyna Lorenc - artystka sztuk performatywnych. Ukończyła studia z kognitywistyki na UAM w Poznaniu oraz studia z tańca współczesnego i pedagogiki na uniwersytecie Antona Brucknera w Linz w Austrii. Współpracowała długofalowo z C.O.V. Company Off Verticality/Rose Breuss i Editta Braun Company oraz z choreografami takimi jak: Alexander Gottfarb, Rosalind Crisp, Alexandra Waierstall, Georg Blaschke, David Zambrano oraz innymi. Tworzy własne prace choreograficzne ("Garden of desires"), prace w eksperymentalnych formatach (sesje klubowe, spektakle improwizowane, itp.) oraz angażuje sie w projekty interdyscyplinarne na pograniczu nauki, głównie nauk kognitywnych, i praktyk ruchowych. Od 2018 roku współtworzy kolektyw artystyczny Lab On Stage.

portret pierzynski SM

Rafał Pierzyński - Tworzy queerowe performance, kolaże, obrazy, teksty, piosenki. Razem z Agą Pędziwiatr współtworzy projekt DIVAS. Ukończył Stage Dance i Movement Studies and Performance w Institute of Dance Arts (IDA) na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. Tam też zdobył tytuł magistra dzięki pracy badawczej i pisemnej zatytułowanej: „Embodied Communication - attending to the modes of touch”. Dotykanie jest jednym z najważniejszych tematów jego twórczości i badań. Odbył liczne rezydencje artystyczne oraz prowadził warsztaty w ramach między innymi: SDC residency w Madrycie i Casablance, S.T.R.E.T.C.H. Festival w Berlinie, a także na Uniwersytecie w Linzu i w ramch Message Salon Embassy Esther Eppstein w Zurichu, gdzie stworzył także zin „Touching”. Pracował jak performer z Cie. Off Verticality / Rose Breuss, Virgilio Sieni Company, Danielem Hellmannem; Eleną Giannotti, Alexem Baczyńskim-Jenkins, Anną Nowak, Ewą Dziarnowską.