Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


05.03.2020
23:59
deadline zgłoszeń
Krytycznie o tańcu dla dzieci Skoczne słowa WARSZTAT

Prowadzące:
Justyna Czarnota i Alicja Müller

Termin:
8 marca, godz. 12:00-19:00
(z przerwą obiadową)

Miejsce:
Scena Wspólna i Słodownia Starego Browaru

Warunki uczestnictwa:
warsztat jest wydarzeniem darmowym, osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o przesyłanie zgłoszeń wraz z CV do 5 marca na adres:
dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach 10. edycji programu Roztańczone Rodziny.

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznań #poznańwspiera

Art Stations Foundation zaprasza na całodzienny warsztat pisania o spektaklach tańca dla dzieci. Pretekstem do analizy będą dwa rodzinne spektakle taneczne "Gdzie kształty mają szyje" kolektywu Holobiont, który zostanie zaprezentowany na Scenie Wspólnej, oraz “Labirynt” w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak, którego nagranie uczestnicy zobaczą na zajęciach.

Spotkanie skierowane jest to krytyków i studentów zarówno z obszaru tańca, jak i sztuki dla dzieci. Będzie ono miało formę warsztatową – dzięki rozmowom i grom performatywnym uczestnicy wspólnie z prowadzącymi zastanowią się, jak mogą wyglądać teksty krytyczne poświęcone tańcowi dla dzieci. Uruchamiając strategie pochodzące z różnych obszarów krytyki teatralnej (teatr, taniec, teatr dziecięcy), nakreślą zarówno obszary ich dialogu, jak i miejsca potrzebujące nowego języka.

 

skoczne slowa

Justyna Czarnota - pedagożka teatru, pasjonatka teatru dla dzieci i młodzieży. Od 2010 roku pracuje w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, gdzie obecnie kieruje Działem Pedagogiki Teatru. Członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kierowniczka programowa Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. Jako pedagożka teatru we współpracy z reżyserem Robertem Jaroszem współtworzy spektakle teatralne - m.in. "Lustrzaną chmurę" w Teatrze Animacji w Poznaniu oraz "Traktat o wykradaniu owoców" w Teatrze Lalek Guliwer w Warszawie. Realizuje autorskie projekty z zakresu edukacji oraz upowszechniania kultury. (fot. Kinga Karpati&Daniel Zarewicz PRESTIGE PORTRAIT)

Alicja Müller (1991)– doktorantka w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim; autorka książki Sobątańczenie. Między choreografią a narracją (Wydawnictwo UJ, 2017). Publikuje między innymi w „Teatrze”, „Didaskaliach”, „Akcencie”, „Blizie” i na portalu „taniecPOLSKA.pl”; w latach 2015-2018 była redaktorką naczelną magazynu „Teatralia”. W 2014 roku została laureatką I edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na Recenzje Teatralne dla Młodego Krytyka, a w 2015 wygrała Konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu wiedzy o teatrze, widowisku i performansie, organizowany przez Instytut Teatralny. Jest członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenie Krytyków Teatralnych AICT/IACT i zastępczynią szefowej Fundacji PERFORMAT.

CSD logo