Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


18.07.2020
17:30
online
SKOCZNE SŁOWA W SIECI CYKL SPOTKAŃ KRYTYCZNYCH

SBNT dla Dzieci

Daty najbliższych wirtualnych spotkań:
18.07.2020

17:30 - 19:30

Zapisy:
dzieci@starybrowarnowytaniec.pl

fot. Natalia Gorzelańczyk

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznań
#poznanwspiera

skoczne sowa

Art Stations Foundation, w ramach programu Roztańczone Rodziny 2020, zaprasza na cykl spotkań poświęconych pisaniu o spektaklach tańca dla dzieci. Zamknięcie granic z powodu pandemii spowodowało przymusową przerwę w prezentacjach spektakli na całym świecie. Część wydarzeń przeniosła się jednak do sieci, co umożliwia obejrzenie zagranicznych propozycji bez wychodzenia z domu. Chcąc wykorzystać potencjał zawarty w tej nieoczekiwanej sytuacji, zapraszamy na cykl warsztatów online. 

Spotkania adresowane są do krytyków i studentów zarówno z obszaru tańca, jak i sztuki dla dzieci. Mają one charakter oddolnej inicjatywy non-profit, służącej wymianie myśli, budowaniu narzędziownika krytycznego, dialogu środowiskowego i podtrzymywaniu tożsamości zawodowej w czasach trudnych dla dziedziny sztuk performatywnych. 

Cykl składa się z sześciu spotkań odbywających się raz w miesiącu w okresie od maja do października 2020 roku. Możliwe jest uczestnictwo w całym cyklu (preferowane), lub tylko w wybranych spotkaniach. Udział w warsztatach jest darmowy, czas ich trwania to każdorazowo dwie godziny. Tydzień przed każdym spotkaniem uczestnicy dostaną link do spektaklu, który będzie omawiany na nadchodzącym spotkaniu. Miejscem wirtualnych spotkań będzie platforma zoom oraz zamknięta grupa na Facebooku.

Ponieważ różnorodność perspektyw badawczych traktujemy jako ogromną wartość, intencją cyklu jest zachęcenie uczestniczek i uczestników do jego aktywnego współtworzenia tak, aby każde spotkanie było prowadzone przez inną osobę. Ostateczny format spotkań zostanie jednak ustalony w dialogu z osobami zainteresowanymi wspólną pracą. Pierwsze dwa spotkania zostaną poprowadzone przez Justynę Czarnotę (inicjatorkę cyklu online, związaną na codzień z Instytutem Teatralnym) oraz Hannę Bylkę-Kanecką (kuratorkę programu i współtwórczynię kolektywu Holobiont).