Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


07.10.2011
19:00
Słodownia +2
Cie Raimund Hoghe Site Specific

Taniec z Nadrenii Połnocnej-Westfalii

Podążając za kilkuletnią współpracą w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca, na zaproszenie Tanzhaus Düsseldorf, Stary Browar stanie się głównym centrum tanecznego programu Sezonu Kultury NRW w Polsce. Przez cały październik będziemy gościć w Poznaniu wiele spektakli i projektów artystycznych angażujących polskich i niemieckich artystów

Specjalnie z okazji sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce, Raimund Hoghe przygotowuje premierę solowej akcji inspirowanej przestrzeniami Słodowni. Wizualna wrażliwość choreografa, poetycki minimalistyczny język jego ruchu oraz architektura Starego Browaru – niecodzienne spotkanie z jedną z najciekawszych osobowości współczesnej choreografii w jednorazowym artystycznym zdarzeniu!

„Pier Paolo Pasolini pisał kiedyś o potrzebie rzucenia swego ciała w walkę. Te słowa zainspirowały mnie i doprowadziły do decyzji, by wyjść na scenę. Inne moje inspiracje to rzeczywistość, która mnie otacza, czasy w których przyszło mi żyć, moje wspomnienia zdarzeń, ludzi, obrazów i uczuć oraz potęga i piękno muzyki. (…) Po prostu robię to, co czuję, że muszę robić…”
Raimund Hoghe

www.raimundhoghe.com