Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


03.06.2005
19:00
Studio Słodownia +3
Cie. 7273 Simple proposition spektakl

pomysł, choreografia i wykonanie 
Laurence Yadi i Nicolas Cantillon

muzyka 
Eric Linder

światło 
Daniel Demont

współpraca artystyczna 
Eduardo Levé i Joao Fiadeiro

administracja 
Véronique Maréchal

Na początku jest kolor: czarny na żółtym; na tshirtach napisane jest: un duo - duet. Tym właśnie są, to właśnie robią. Simple Proposition, kreśli szczególny duet - następstwo gestów, póz, obrazów, podzielonych, jakby próbnych, wyizolowanych z ruchu, z jego przepływu, pozbawionych doraźnej przyczynowości, wyjętych z kontekstu. (...) okruchy, ścinki, poszczególne sekcje i fragmenty zaczynają jednak tworzyć całość, porządek, scenariusz. W czas trwania spektaklu wpisane zostają gesty dwójki tancerzy zmagających się ze swa pozycją: każdy poszukuje swego miejsca, każdy potyka się, każdy testuje swą siłę przeciwstawioną magicznemu przyciąganiu podłogi, każdy grawituje na orbicie drugiego, który pozostaje wciąż nieosiągalny...każdy pragnie duetu...

Dwie czy trzy rzeczy które wiemy o francusko-szwajcarskiej COMPANIE 7273

Nie lubią: Fast foodów, zwracania uwagi na wygląd, krytykanctwa, rzeczy posiekanych i wysuszonych, gdy mylnie zmienia sie im płeć I bierze się ich za Laurent and Nicole (podczas gdy nazywają się Laurence i Nicolas), dźgania widowni tam, gdzie jej nie boli, ludzi bez poczucia humoru, sprzedawania się, gróźb.

Lubią: Niewykonalne wyzwania, Milky Waysy, psucie programów, rozwodzenie się nad swoimi obsesjami, angażowanie muzyków w taniec, przejrzystość, niestabilność, sprzeczności, ryby poza wodą, marzenia o niebie, taniec jako doświadczenie stwarzające rzeczywistość.

Dziwna kompania, szukająca znaczenia w tańcu - w tańcu, który się dzieje, który się staje w miejscu i momencie wykonywania, który pozostawia ślady na piasku.

Graziella Jouan

Spektakle wspierany przez: Fundacji Pro Helvetia - Art Council of Switzerland, Canton of Geneva, City of Geneva and Fondation Nestlé pour l'Art.