Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


08.02.2014
11:00
Studio Słodownia +3

Wejściówki w cenie 10 zł (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i Pasażu Starego Browaru oraz na ebilet.pl.

Janusz Orlik RODZINNE CHOREOGRAFIE STARY BROWAR NOWY TANIEC DLA DZIECI

godz.11:00 - dzieci w wieku 3-6 lat i ich rodziny
godz.13:00 - dzieci w wieku 7-10 lat i ich rodziny

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę.
Warsztaty zostaną udokumentowane przez fotografa.

pytania: e-mail

warsztaty z januszem Orlikiem2

Jak poprzez proste zabawy ruchowe przejść do zbudowania wspólnej choreografii? W swoich warsztatach Janusz Orlik chce pokazać możliwość stworzenia wieloosobowego, tanecznego obrazu, w który zaangażowani będą wszyscy członkowie rodziny – bez względu na wiek, formę fizyczną czy umiejętności ruchowe. Wychodząc od prostych ćwiczeń i gier ruchowych tancerz zbuduje z uczestnikami warsztatu choreografię, która pozwoli wszystkim zaprezentować swoją unikatowość poruszania się. Celem warsztatu nie będzie opanowanie skomplikowanych kroków czy trudnych sekwencji ruchów, lecz doświadczenie aktywnego bycia razem oraz poszukiwania własnej ekspresji ruchowej i swobody w tańcu.

Janusz Orlik – po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach choreografów takich jak Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 r. jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli: „Exérèse monobloc” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011), „Insight” (2013). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”. W 2009 roku wziął udział w spektaklu „Happy” Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu „Forces”. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem „Ten Men”. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w „Rekonstrukcji” Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu „Horsemeat” Gary Clarke’a (Wielka Brytania). W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in. „Wysokie obcasy” dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, „Alfa” dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, „Adagio” dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.