Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


27.06.2013
21:00
Stary Browar Pasaż

wstęp wolny

Daniel Landau Reside 2.1: Man In Mall STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2013

koncepcja 
Daniel Landau

choreografia 
Sharon Zuckerman Weizer

występują 
Yuval Fingerman, Janusz Orlik, Barbara Bujakowska

dźwięk 
Daniel Meir

27.06 (czw.) 21:00, Stary Browar Pasaż
28.06 (pt.) 18:00, Stary Browar Pasaż
29.06 (sob.) 16:00, Stary Browar Pasaż

„Man in Mall” stanowi część platformy badań performatywnych „reside-project” współtworzonej od kilku lat przez Daniela Landaua i Anat Danieli. Punktem wyjścia jest relacja między człowiekiem a zajmowaną przez niego przestrzenią, odzwierciedlająca szersze procesy społeczno-polityczne oraz ich wpływ na prywatną rzeczywistość człowieka. W Poznaniu twórcy wtopią się w tkankę galerii handlowej Starego Browaru, stawiając pytanie o rolę jednostki w tej misternej konstrukcji kapitalizmu.

Każdej odsłonie „reside-project” towarzyszy ten sam proces: sfilmowane twarze bohaterów spektaklu wyświetlane są na ekranach-frontach wielkich masek. Tym szczególnym „gadającym głowom” tancerze użyczają swoich ciał w tym samym „cyfrową fizyczną świadomość”, w której przenikają się rzeczywistość i fikcja. Wyodrębniając i przetwarzając mechanizmy społeczne na budulec ruchu i głosu Daniel Landau i Sharon Zuckerman Weizer badają kluczowe pojęcia związane z ciałem, czasem i tożsamością.

Pokazy Reside 2.1: Man In Mall podczas Festiwalu Malta 2013 odbędą się w ramach dziesięciodniowego researchu-przygotowań do przyszłorocznej produkcji Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. 

Daniel Landau jest artystą działającym na styku performansu, sztuki wideo i instalacji. Ukończył studia na kierunku nowe media i kompozycja muzyczna w Królewskim Konserwatorium w Holandii. W jego pracach kluczową rolę odgrywają mechanizmy narracji, łączące to, co dokumentalne z tym, co abstrakcyjne i pozwalające analizować rzeczywistość społeczno-polityczną. Jego prace pokazywano w galeriach i muzeach oraz podczas festiwali na całym świecie, m.in. w Jerozolimie, Nowym Jorku, Amsterdamie, Berlinie, Paryżu i Mexico City. Daniel Landau wykłada sztukę i technologię w Midrasha School of Art. Jest również współzałożycielem Information & Mind, programu badawczego zajmującego się psychokognitywnymi skutkami życia w dobie hiper-komunikacji i przeładowania informacyjnego.