Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


10.08.2013 - 24.08.2013
Studio Słodownia +3
RENATA PIOTROWSKA - projekt The Forest REZYDENCJA

Koncept, choreografia, teksty piosenek:
Renata Piotrowska

Wykonanie i współpraca przy choreografii, tekstach piosenek:
Min Kyoung Lee

Dźwięk:
Simon Auffret

Światło:
Renata Piotrowska we współpracy z Joanną Leśnierowską

Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy:
Narodowe Centrum Choreograficzne w Montpellier, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Fundacja Ciało/Umysł

Podziękowania dla Centrum w Ruchu.

Renata Piotrowska. Urodzona w Warszawie, w Polsce. Choreografka, tancerka, performerka. Pracuje jako artystka niezależna. Zamuje się tańcem współczesnym, nowymi nurtami w tańcu oraz sztukami performatywnymi. Choreografia to dla niej praca nad kompozycja wszystkich elementów sytuacji scenicznej: ciał tancerzy, przestrzeni, świateł, dźwięku i przedmiotów.

Ma na swoim koncie własne spektakle: „Teraz” / 2007, „Tańcząc z Wrogiem” / 2007, seria UNKNOWN / 2008 – 2010, “break SZTUKA WOJNY” (współpraca z Teatrem Studio)/ 2010, „UNKNOWNS.SEANS” / 2011, film taneczny „Inside” / 2011. W roku 2008 i w 2010 jej spektakle: “Tańcząc z Wrogiem” i “Unknown” były wytypowane do prestiżowego przeglądu – Polska Platforma Tańca.

Współpracowała m.in. z Romanem Woźniakiem / Teatr Academia, 2004-2006, Iwoną Olszowską / 2008, Rafałem Dziemidokiem / 2009, Nigelem Charnockiem / Art Stations Foundation (spektakl „Happy”) 2009, Michaelem Schumacherem / Towarzyswo Prze-Twórcze (spektakl „just say it”) 2010.

Prezentowała swoje spektakle i występowała na festiwalach w Polsce, Europie, USA i Izraelu, między innymi na Festiwalu Ciało Umysł i Międzynarodowych Spotkaniach Sztuki Akcji „Rozdroże” w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu, Festiwalu Jesieni w Paryżu, Międzynarodowym Festiwalu Tańca “Madrid en Danza” w Madrycie, Festiwalu Frameworks w Nowym Jorku, Międzynarodowym Festiwalu Mahol Shalem w Jerozolimie.

W latach 2007-2011 prowadziła regularne zajęcia i warsztaty z improwizacji i kontakt improwizacji.

Renata jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu “Młoda Polska” (2010).

Obecnie mieszka we Francji. Prowadzi własny research w ramach programu ex.e.r.ce w Narodowym Centrum Choreograficznym w Montpellier, przygotowuje swój projekt „The Forest. not a solo” i pracuje nad duetem z choreografką Eleonore Didier.

www.nowa.piotrofska.art.pl

Min Kyoung Lee urodziła się i wychowała w Seulu, w Korei Południowej. Studiowała filozofię orientu na uniwersytecie Sungkyunkwan w Seulu, taniec współczesny na Politechnice Unitec w Nowej Zelandii, a niedawno ukończyła magisterski program dla zawodowych choreografów we Francji. W swoich najnowszych projektach, Min eksploruje wizualną prezentację złożonych myśli i idei, stawiając widza na pierwszym miejscu. Od 2004 roku do dziś, Min pracowała z wieloma znanymi choreografami oraz stworzyła własne występy, które zaprezentowała widowniom w Nowej Zelandii i Europie. Od 2006 roku jest aktywnym członkiem Sweet and Tender Collaborations, międzynarodowej sieci artystów. Min otrzymała stypendium danceWEB Europe, Creative New Zealand Develpment Funding oraz Akademie Schloss Solitude Fellowship.

www.vimeo.com/minkyounglee

Sahimone zajmuje się dźwiękiem i muzyką elektroniczną od lat 90-tych. Tworzy w szerokim zakresie, od kompozycji nieoczywistych po klubowe, od pracy w filmie po spektakle tańca współczesnego.

DJ od 2000 roku, eksploruje wszystkie style muzyki elektronicznej, od Hardcoru po House, poprzez Dubstep czy Elektronikę. Proponuje mixy eklektyczne: techno, minimal, groovy, industrial pod nazwą Sahimone.

Grał głównie w Polsce, w Warszawie, w Klubie 55, Klubie Podróży, Time Cafe i dla Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Równolegle współpracował ze Stowarzyszeniem Muzyków Niezależnych (REM-I) w Tuluzie . Na koniec 2012 ropoczyna nowy program w radio emitowany na internecie, dwa razy w miesiącu : Post Midnight Funk.

Od roku 2011, pod nazwą Jean-Pierre Rutabaga tworzy mixy na imprezy, z dużą dawką groove, soul, funk, rock i hip-hop.

www.sahimone.fr

O przygotowywanym spektaklu: The Forest 

W dzisiejszych czasach opozycje między tym, co rzeczywiste, a co wyobrażone są kwestionowane. Wirtualne nie jest nierealne, a wyobrażenia i podświadomość determinują fakty. Jednocześnie wraz z zawrotnym przyspieszeniem wzrasta chęć konfrontacji ze swiatem maszyn oraz z wielokrotnie skompromitowaną, ale wciąż aktualną wizją pojednania i harmonii człowieka z naturą.

Spektakl-koncert „The Forest“ jest osobistym poszukiwaniem różnorodnych relacji z danym otoczeniem. Jest przyzwoleniem na transformację rzeczywistości będącej siecią zależnych od siebie elementów.

Środowiskiem w spektaklu jest system nagłośnieniowy z całym swoim potencjałem. Artystka wchodzi w relacje z otaczającymi ją obiektami i dźwiękami, które są produkowane. Obserwujemy, że stawianie w opozycji podmiotu i przedmiotu, wyobrażonego i rzeczywistego oraz naturalnego i sztucznego zostaje tutaj zatarte, traci na swej sile.

Iluzja spełnienia
Staje się
Możliwą
Rzeczywistością.

 

mkultury