Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


30.07.2014
wyniki rekrutacji
Queering modernism - coaching z Keithem Hennessy

W warsztacie wezmą udział:

Agnieszka Janicka
Agnieszka Kryst
Albert Ciastek
Beata Szulęcka
Halina Chmielarz
Irena Lipińska
Katarzyna Sitarz
Zofia Tomczyk

oraz rezydenci Identiy.Move!

Georgia Voudouri
Halka Třešňáková
Ivana Gojmerac
Jaro Viňarský
László Fülöp
Petra Tejnorová

Koszt uczestnictwa: 200zł
Płatność należy uiścić przelewem na konto:
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin
numer konta: 11 1240 1503 1111 0010 1400 6295
z dopiskiem: opłata za warsztaty w ramach Identity.Move!

Warsztat odbywa się w ramach programu Identity.Move!
Więcej informacji o programie w zakładce Sieci partnerskie oraz na stronie identitymove.eu

Logotyp Identity Move

Stan jest kondycją, szczególną relacją między istotami ludzkimi, określonym sposobem zachowania; unicestwiamy go przez zawiązanie nowej relacji, odmienne wobec siebie zachowania… (Gustav Landauer)

W jaki sposób możemy praktykować nowe sposoby bycia razem? Queer’owa porażka, trzęsienie się rozpisane na godziny, rytualne umieranie, anarchistyczna utopia, ucieleśniony opór. Taneczne studio jako laboratorium dla ciał, obiektów, uczuć, idei, działań… Zainspirowani praktykami queer, zagadnieniami tożsamości, aktywizmem i utopią, będziemy eksplorować taniec w grupie i taniec w pojedynkę, taniec jako sztukę, taniec jako protest, taniec jako medytację, taniec jako doświadczenie, taniec jako…

Identity Move Keith Henessy

Keith Hennessy (USA) artysta o międzynarodowej renomie mieszkający w San Francisco, określany jest jako performer, choreograf, pedagog, działacz, kaznodzieja, mentor i mistrz ceremonii. Jego cięte, radykalne i nagradzane spektakle interdyscyplinarne czerpią z tańca, sztuki performansu, cyrku, improwizacji, aktywizmu i szamanizmu. Interdyscyplinarne zainteresowania artysty obejmują improwizację, rytuał i działania publiczne jako narzędzia analizy rzeczywistości politycznej. Najnowsze wyróżnienia to Bessie Award (2009), dwie nagrody im. Isadory Duncan (2009), wyróżnienie Goldie przyznawane przez gazetę „San Francisco Bay Guardian” (2007), stypendium Alpert / MacDowella z dziedziny tańca (2005), a także rezydencje w MacDowell, Yaddo i Djerassi. Hennessy reżyseruje Zero Performance, był członkiem zespołów: Contraband (85-94), CORE (95-98) oraz Cahin-caha, cirque bâtard (98-02). Najnowsze prace to „Delinquent” (Młodociany przestępca), spektakl z młodzieżą analizujący kwestie przestępstw i karania osób młodocianych powstały na zlecenie Yerba Buena Center for the Arts. Kolejną nowszą realizacją jest „Crotch” (uhonorowany Bessie Award), spektakl solowy powstały w L’Arsenic w Lozannie, a zaprezentowany w Nowym Jorku, Minneapolis, San Francisco, Zagrzebiu, Liverpoolu, Berlinie, Wiedniu i także podczas ostatniego festiwalu Malta w Poznaniu. Działalność pedagogiczna zawiodła artystę na Uniwersytet Tańca i Sztuki Cyrkowej (Sztokholm), festiwal ImPulsTanz (Wiedeń), Festiwal Touch & Play (Berlin), do Ponderosy (Stolzenhagen) oraz na Festiwal Tańca Amerykańskiego (Durham). Hennessy jest doktorantem w dziedzinie sztuk performatywnych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis.

Koszt uczestnictwa: 200zł
Płatność należy uiścić przelewem na konto:
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12
20-007 Lublin
numer konta: 11 1240 1503 1111 0010 1400 6295
z dopiskiem: opłata za warsztaty w ramach Identity.Move

Projekt powstaje dzięki wsparciu Programu Kultura Unii Europejskiej

Identity Moove stopka