Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


28.04.2016
19:00
Teatro Gregório de Matos, Salvador de Bahia (double bill)

Double bill. Informacje o biletach na stronie internetowej festiwalu.

Agata Maszkiewicz Polska on tour: Salvador de Bahia

pomysł, choreografia, wykonanie Agata Maszkiewicz

wideo, dźwięk, światło Vincent Tirmarche

muzyka Miles Davis, The Rolling Stones, Zespół z Gąbina / Piotr Figurski / Piotr Kłyś

produkcja VierHochDrei / Lisa Schmidt

koprodukcja Workspace Brussels, imagetanz / brut Wien and Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

ze wsparciem Kulturabteilung der Stadt Wien oraz Bundesministerium für Unterricht, Kunst und Kultur

podziękowania dla Peter Connelly

premiera: Studio Słodownia +3, 2009

 

Prezentacja w ramach festiwalu VivaDanca w Salwadorze finansowana jest ze środków Instytutu Adama Mickiewicza i jest częścią Projektu: Yanka Rudzka.

culturepl logo

AgataMaszkiewicz Polska1

Projekt „Polska” odnosi się do dwóch zjawisk: sympatii i empatii. Spektakl, korzystając z rożnych środków wyrazu, takich jak taniec, performance, muzyka oraz wideo, lekko humorystycznie pro-wokuje widza do fizycznej reakcji na to, co widzi. Jedni odczują zażenowanie, inni będą zmagać się z własnymi projekcjami i wyobrażeniami na temat tańca. Większość zapewne pomyśli o performance i performatywności, o osiągnięciach i sukcesach, ale także o urazach i porażkach, jakich w tańcu doświadczyli. Tancerka ubrana jest w sportowy narodowy strój biegaczki. Jej ciało nie może uciec przez kulturowymi uwarunkowaniami.

Agata Maszkiewicz choreografka, performerka i tancerka. Tworzy taneczno-teatralne spektakle zawierające elementy sztuki performance, wideo, instalacji oraz specjalnie pisanych tekstów, w których choreografia stanowi jednak zawsze podstawowe narzędzie dramaturgiczne. Jej głównym zainteresowaniem są socjologiczne obserwacje, które przenosi na scenę w jednocześnie humorystyczny i poetycki sposób. Z tego też powodu austriacki krytyk Helmut Ploebst nazwał ją socjo-krytycznym choreografem. 

 

culturepl logo