Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


04.07.2011 - 05.07.2011
Stary Browar Park
annas kollektiv pasaż

04-05.07.2011 / 24:00 / Stary Browar Park

Dwóch tancerzy, dwóch architektów oraz artysta wideo tworzą zależny od miejsca (site-specific) spektakl tańca.

MIEJSCE – jeden z punktów przecięcia sztuki i komercji, parku i zakupów, wnętrza i zewnętrza, znajduje się dokładnie przy wyjściu z budynku do parku ; przestrzenny gest od strony parku w kierunku przeszklonego, 4pietrowego atrium staje się pośredniczącym i pojednawczym miejscem wewnątrz całego organizmu kompleksu budynków. miejsce to staje się na czas trwania performansu przestrzenią, którą można przeżyć/ odczuć na nowo: annas kollekitv zajmie tę przestrzeń sobą.

PERFORMANCE – widzowie stoją lub siedzą w parku i kierują spojrzenie ku fasadzie budynku. annas kollektiv rozpoczyna interwencję w zainscenizowaną uprzednio przestrzeń. postaci wchodzą na schody, przechodzą przez galerie, wchodzą, wychodzą, biegają w kółko, jeżdżą windą, korzystają tyleż z budynku, co z parku, łącząc w ten sposób wnętrze z zewnętrzem, mediując pomiędzy kulturą a naturą. annas kollektiv w swojej interakcji poprzez precyzyjnie przygotowane elementy inscenizacyjne, takie jak ruch, video, światło i muzyka, otwiera nowe, nieodkryte jeszcze perspektywy, z jakich można spoglądać na to miejsce.

annas kollektiv, zespół działający w Zurychu, tworzy sztukę każdorazowo wpisywana w konkretne miejsca od 1999 r. Za pomocą ruchu, filmu, światła i dźwięku grupa daje nowe spojrzenie na przestrzeń (publiczną). Kolektyw tworzą Martin Bösterli, Anna Bürgi, Boris Hitz, Katrin Oetti i Deborah Suhner.

www.annaskollektiv.ch