Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


26.06.2013
21:00
Słodownia +2

bilety w cenie 15/20 zł do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i w Pasażu Starego Browaru oraz na eventim.pl (26.06, 21:00 / 26.06, 22:30)

An Kaler On Orientations | Untimely Encounters STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2013

choreografia 
An Kaler

występują 
An Kaler, Myriam Lebreton

światła 
Hans Meijer

scenografia 
Tiago Romagnani Silveira

muzyka/dźwięk 
Brendan Dougherty

dramaturgia 
Heike Albrecht

lider projektu 
das Schaufenster

produkcja 
An Kaler

koprodukcja 
Tanzquartier Wien, HAU Hebbel am Ufer Berlin

współpraca 
TBA21—Augarten

przy wsparciu 
MA7 – Kulturabteilung der Stadt Wien, modul-dance

rezydencja 
PACT Zollverein Essen

This event is made possible by INTPA - INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA of Tanzquartier Wien with funds by BMUKK and BMeiA

bilety w cenie 15/20 zł do nabycia w punktach informacyjnych w Atrium i w Pasażu Starego Browaru oraz na eventim.pl (26.06, 21:00 / 26.06, 22:30)

„On Orientations | Untimely Encounters” bada różne rejestry percepcji, orientacji w przestrzeni, relacji między ciałem, pragnieniem i miejscem, ich wzajemne oddziaływanie. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza funkcjonuje jako instalacja – sensualna i audiowizualna przestrzeń, w której widzowie znajdują punkty orientacyjne i są poddawani procesowi umiejscawiania. Podstawą części drugiej jest działanie solowe wzbogacane spotkaniami z każdorazowo zapraszanymi artystami-gośćmi, co pozwala na refleksję nad zagadnieniami jednostki w jej relacjach z innymi. Koncentruje się na relacjach pomiędzy procesami somatycznymi, strategiami choreograficzno-kompozytorskimi i subtelnej grze z elementami przestrzeni, w której odbywa się spektakl. „On Orientations” jest interwencją-performansem dedykowaną konkretnemu miejscu i kontekstowi. „Untimely Encounters” bada pojęcia jednoczesności, oraz dyslokacji w odbieraniu czasoprzestrzeni istanowi wstępną refleksję nad różnymi koncepcjami dotyku.

An Kaler studiowała Sztuki Transmedialne na Uniwersytecie Sztuk Stosowanych w Wiedniu. Jej praktyka artystyczna obejmuje taniec, performans i sztuki wizualne. W 2010 roku ukończyła studia pierwszego stopnia programu pilotażowego Taniec współczesny, kontekst, choreografia w Międzyuniwersyteckim Centrum Tańca Uniwersytetu Sztuk Pięknych w Berlinie. W tym samym roku zaprezentowała utwór solowy „Save a horse ride a cowboy” w ramach festiwalu Tanztage w Berlinie oraz podczas Imagetanz at Brut w Wiedniu. W ramach rozpisanej na kilka lat pracy twórczej i fizycznej nad projektem „Insignificant Others” An Kaler stworzyła we współpracy z innymi artystami 2 spektakle: „Untitled Stills” (2010) oraz „(learning to look sideways)” (2011/12). Projekt „On Orientations” jest kontynuacją poprzednich badań. W 2012 roku artystka otrzymała stypendium Stowarzyszenia Sztuk Współczesnych w Berlinie. Jako performerka występowała m.in. z Philippem Gehmacherem, Isabelle Schad i Laurentem Chétouanem.

modul presentation

Przy wsparciu MODUL-DANCE i Programu Kultura Unii Europejskie
malta2013 moduldance

współorganizatorzy

Screenshot 30

Screenshot 31