Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


09.07.2018 - 13.07.2018
Studio Słodownia +3
Daniela Schwartz & Eckhard Müller Narzędzia dla komunikacji i interakcji w czasie rzeczywistym ALTERNATYWNA AKADEMIA TAŃCA 2018

aat 2018

9-13.07.2018

Daniela Schwartz & Eckhard Müller
Narzędzia dla komunikacji i interakcji w czasie rzeczywistym

Daniela Schwartz & Eckhard Müller
Narzędzia dla komunikacji i interakcji w czasie rzeczywistym

Tworząc terytorium  poszukiwań, tworzenia i współpracy -  żyznego gruntu dla generowania refleksji nad tworzeniem tańca - artyści budują przestrzeń spotkania, przyjmując nową perspektywę na tańczące ciało : zamiast punktu widzenia jednostki - zbiorowe doświadczenie.

Warsztat oferuje narzędzia do kultywowania równego typu uważności poprzez percepcyjne / sensoryczne / wizualne / kinestetyczne ciało- umysł, by dzielić się nimi  w interdyscyplinarnej przestrzeni, dokładnie w trakcie wydarzającego się tu i teraz współ-komponowania w czasie rzeczywistym.

Jak osiągnąć improwizacyjny stan gotowości i pełnej obecności, poddając się jednocześnie nieznanemu i uzyskując dostęp do wszystkich jego możliwości? Jak dostrzegać i otwierać drzwi nie poprzez planowanie, a  przyzwolenie? Jak stworzyć kontekst, w którym tańce mogą się pojawiać, rozrastać i dialogować?

DaniEcki2018 1080x675

Daniela Schwartz (Argentina/France),  Eckhard Mueller (Germany/France)
Od 2004 r. podróżujemy po świecie i dzielimy się wizją, praktyką i działaniami Contact Improvisation & Improvisation, przemieszczając  się między Europą i Amerykami, by oferować intensywne warsztaty CI oraz rozwijać projekty oparte na Improwizacji. Wspólnie stworzyliśmy "SKIN PROJECT" Interactive Performance, transdyscyplinarny format/projekt dla tancerzy, muzyków i artystów wideo. Realizowaliśmy go dotąd we Freiburgu '06, Moskwie '06, Rosario '07, Strasburg '07, Montevideo '08, Zurich'08, Warszawie '10, Valparaiso'11, Warszawie '15, Kijowie '17.

Dzięki nieustannej współpracy, nasze zainteresowania nieustannie wpływają na siebie nawzajem, tworząc różnorodne i zaskakujące ścieżki. Dzielimy się pasją i ciekawością podróżowania w nieznane, spontaniczności w czasie rzeczywistym i zgłebianiem mądrości ciała. Zainteresowania Dani tkwią w szczegółach i zdolnościach uwagi i wyobraźni. To, wraz z fascynacją Ecki cielesnością i jej granicami, zanurza nas w badaniach percepcyjnych i sensorycznych eksploracjach, odkrywając mozliwość dialogowania poprzez taniec. Nadal dbamy o naszą wspólną pracę ucząc i współpracując  z innymi artystami. Od 2000 r. oboje jesteśmy częścią zespołu organizacyjnego contactfestival freiburg w Niemczech (www.contactfestival.de), Od 2013 roku współtworzymy także  transdyscyplinarny kolektyw improwizacyjny LdB: generator spotkań i przestrzeni, które mają być zakłócane przez twórcze różnice pomiędzy muzykami, tancerzami i artsytami wizualnymi. www.dani-ecki.com