Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


19.10.2013
19:00
Studio Słodownia +3

ulgowy 10 PLNnormalny 15 PLN

RAFAŁ DZIEMIDOK MY LIFE IN TEARS POLSKA PREMIERA

Koncept i choreografia:
Rafał Dziemidok

Światło i przestrzeń:
Ewa Garniec

Muzyka:
„Bach Bleach”, Raphael Rogiński

Kostiumy:
Petra Korink

Wykonawcy:
Rafał Dziemidok, Ewa Garniec

Zespół realizatorski:
Cilgia Gadola, Raisa Kröger, Christophe Knoch, Marta Zientkowska

Produkcja
Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Poznań
Mica/Moca, Berlin
La Briqueterie, Val de Marne

Utwór wyprodukowano podczas rezydencji organizowanej przez Instytut Muzyki  i Tańca, Mica Moca Project Berlin i Uferstudios.

Dodatkowe wsparcie finansowe:
Instytut Adama Mickiewicza

Tytuł utworu wyraża ideę wykorzystania tańca jako narzędzia do opowiadania konkretnych historii ludzkiego życia. Projekt poszukuje wspólnej płaszczyzny dla potrzeby zachowania abstrakcyjnego charakteru języka ruchu i poszczególnych narracji pochodzących od postaci tworzonych przez wykonawców. Postaci te to bajarze, mistrzowie ceremonii, komicy i klauni, lub połączenia tych typów, upoważnionych do zabawiania i pouczania publiczności. Dzieje się to głównie poprzez sublimację ich osobistych doświadczeń przechowywanych w ich fizyczności.

http://starybrowarnowytaniec.pl/presspic/RafalDziemidok_MyLifeInTears_%28c%29LawickMuller_ArtStationsFoundation_1.jpg

Rafał Dziemidok (1971) jest tancerzem, aktorem i choreografem. Tańczył z Dada von Bzdulow (Gdańsk), Gdańskim Teatrem Tańca i Compagnie Yvette Bozsik (Budapeszt). Od 1997 r. pracuje samodzielnie. Jest laureatem konkursów choreograficznych w Kaliszu (1999, za „Departure- Arrival”) i w Warszawie (2000, za „Heart of Welding Machine”). Ponadto został wybrany do pierwszej Polskiej Platformy Tańca (2002, z „Arrow of Time”). Jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007) a w ankiecie nowytaniec.pl został nominowany do tytułu polskiego tancerza roku (2008). Poza tworzeniem własnych projektów choreografuje w teatrze, operze i filmie.
Jest współzałożycielem KONCENTRAT Artistic Group (działającej od 2005 r.). Koncentrat AG // www.koncentrat.com

Ewa Garniec (lata 80.)jest reżyserem światła. Od kilku lat tworzy oświetlenie teatralne w Polsce i za granicą. Współpracowała z Teatrem Rozmaitości (TR Warszawa) tworząc oświetlenie koncertów, wystaw i spektakli. Była asystentką jednej z najsłynniejszych reżyserek światła na świecie, Felice Ross. Za najbardziej inspirującą uznaje pracę z Grzegorzem Jarzyną, Anną Augustynowicz, Grażyną Kanią i Michałem Zadarą. Od 2004 r. współpracuje z Theatergroup TRAVA. W 2005 r. została zaproszona do udziały w Interdyscyplinarnym Laboratorium dla Choreografów Move The Mount w Jagniątkowie.
Jest współzałożycielką KONCENTRAT Artistic Group (działającej od 2005 r.).

Petra Korink jest scenografką i projektantką kostiumów. Urodziła się w Hengelo, w Holandii i studiowała projektowanie tkanin na Akademie voor industriele vormgeving w Eindhoven oraz scenografię w Hochschule für Bildende Künste w Hamburgu. Współpracowała m.in. z Ute Rauwald, Willibrordem Keesenem, Christophem Schlingensiefem, Katką Schroth, Moniką Dobrowlańską, Ernstem Stötznerem i Ingą Levant. Pracowała m.in. w Schauspielhaus Bochum, Bremer Theater, Berliner Volksbühne, Deutsches Theater Berlin i Saarländisches Staatstheater w Niemczech oraz w Noord Nederlands Toneel Groningen w Holandii i Poznańskim Teatrze Wielkim. 

Raphael Rogiński jest gitarzystą, kompozytorem, performerem, improwizatorem i animatorem kultury studiującym jednocześnie folklor muzyczny. Studiował jazz i muzykę klasyczną oraz teorię muzyki i muzykologię. Jego zespół Debka Rafiah gra dawną muzykę izraelską. Działając przede wszystkim na swoich własnych warunkach daje koncerty solowe i prowadzi różne zespoły. Jego obecne muzyczne projekty to Shofar, Cukunft, Wovoka, Debka Rafiah i Ectoplasma, a także Nefesh (muzyka śródziemnomorska), Falashmura (żydowska muzyka afrykańska), duet Sisters z DJ Lenarem oraz występy solowe