Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


14.04.2014
11:00
Studio Słodownia +3

wstęp wolny

OTWARTA PRAKTYKA TAŃCA MARYSIA ZIMPEL

Zajęcia odbywają się według następującego schematu:

poniedziałek 14.04.2014
11.00 - 13.00

wtorek 15.04.2014
11.00 - 13.00

środa 16.04.2014
11.00 - 13.00

Wstęp na zajęcia jest wolny. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail.

Marysia Zimpel portret

Podczas trzydniowych zajęć chciałabym skoncentrować się na różnych strategiach budzenia wrażliwego i uważnego ciała w ruchu oraz na rozwijaniu wrażliwości przestrzennej jaki i zdolności słuchania ruchu. Obserwacja oddechu w relacji do prowadzonego ruchu, oraz niektóre ćwiczenia zaczerpnięte z praktyki Body-Mind Centering®, techniki release oraz improwizacji choreograficznej stworzonej i praktykowanej przez Rosalind Crisp, będą tworzyć bazę dla pracy z ciałem.

Pytania, wokół których chciałabym organizować pracę to przede wszystkim: jak komponować ruch w danej chwili kiedy się ruszamy? Jak prowadzić dialog między świadomie zaplanowaną formą oraz ruchem spontanicznym, wynikającym bardziej z potrzeby ciała niż świadomej decyzji. Jako choreograficzne narzędzie w solowej eksploracji proponuję małe partytury, tworzone w oparciu o formalne parametry ruchu, takie jak: zasięg, rozmiar, natężenie, kierunek, równoczesność, zmienność, rytm i muzykalność, oraz chwilowe partytury tworzone w oparciu o wyobrażenia, które pojawiają się podczas tańca.

Zapraszam wszystkich, którzy/które chcą poświęcić 2 godziny dziennie, przez trzy dni przedświąteczne otwierając się na nowe doświadczenia w tańcu.

Marysia Zimpel uczyła sie tańca od takich wybitnych osobowości jak Gill Clark, Rosalind Crisp oraz Isabelle Schad. Bieganie, pływanie, technika release oraz tak zwane praktyki somatyczne są silnie obecne w jej edukacji i pracy tanecznej. Studiowała taniec współczesny i choreografię w ramach programu HZT na Uniwersytecie der Künste w Berlinie. Na wydziale kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obroniła pracę magisterską pt. „Praktyka tańca – ruchoma przestrzeń tworzenia siebie”. Swoje prace solowe pokazywała w Berlinie, Wiedniu (w ramach festiwalu ImageTanz 2011), w Amsterdamie, Poznaniu i innych miejscach Europy. W roku 2010 dołączyła do wiedeńskiego kolektywu performatywnego God´s Entertainment, z którym występowała do roku 2012. W 2010 roku rozpoczęła pracę jako tancerka dla Isabelle Schad. W maju 2012 roku została zaproszona do współpracy z Kattrin Deufert i Thomasem Plischke przy projekcie „(En)tropical Institut”. Jest również autorką niezależnego festiwalu performansu Serendypia, który dwukrotnie odbył się w Poznaniu przy współpracy z Galerią Miejską Arsenał.