Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


01.12.2013 - 01.10.2013
Studio Słodownia +3
Maria Stokłosa MaMa Perform! pokaz gościnny

MaMa Perform – praca zbiorowa

Liderka/choreografka: Marysia Stokłosa

produkcja: Fundacja Mama

Fundacja MaMa zaprasza na pierwsze pokazy: MaMa Perform. Perfomance'u powstałego w ramach projektu pod tym samym tytułem.

Projekt miał na celu utworzenie performatywno  - tanecznej grupy matek o nazwie: MaMa Perform, która przy udziale liderki performerki/choreografki Marii Stokłosy, w trakcie siedmiomiesięcznego procesu twórczego stworzyła performance. Efekt końcowy grupy, składającej się z wyłącznie z matek zostanie  zaprezentowany na terenie kraju w wybranych miastach, pierwszy pokaz odbędzie się już 16 listopada,        w Łodzi, następnie w Warszawie i Poznaniu.

Chciałybyśmy, aby dzięki tego typu akcjom artystycznym, kobiety - matki zobaczyły, iż będąc mamą nadal można być osobą twórczą, kreatywną i aktywną. Ponadto aby utworzona grupa MamaPerform była motywacją dla kolejnych kreatywnych i twórczych kobiet/matek, które widząc, że możliwe jest godzenie życia rodzinnego z własną ścieżką artystyczną zdecydują się na zaprezentowanie swoich umiejętności - mówi Wilejka Zagórowska, koordynatorka projektu, członkini zespołu Fundacji MaMa.

Celem MaMa Perform jest zarówno aktywizacja grupy kobiet,- matek zaangażowanych w taniec i inne działania artystyczne, jak również aktywizacje odbiorców oraz skłonienie ich do refleksji na temat stereotypów dotyczących matek.

Marysia Stokłosa - ukończyła choreografię w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie oraz wydział tańca współczesnego w London Contemporary Dance School at The Place.Jest autorką spektakli – „Intercontinental”, „Prawa Półkula”, „Vacuum”, „Fall in D” oraz prac multidyscyplinarnych we współpracy z artystką wizualną Julią Staniszewską (projekt „X Apartments” oraz wideo-performens „Spotkanie 1”). Zrealizowała film tańca „Burdąg”, pokazywany m.in. podczas prezentacji młodej sztuki Nova Polska, Lille 2001. Spektakl „Zatańczmy Chopina“ w jej choreografii, stworzony na zamówienie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, miał swoją premierę podczas polskiego dnia na Expo 2010 w Szanghaju.W latach 2006–2008 była związana z choreografem Jeremym Wade’em, występując w „Glory” oraz „And pulled out their hair…” m.in. w Berlinie, Brukseli, Nowym Jorku, Buenos Aires i Montevideo. Tańczyła także w „This Universe” Maiji Reety Raumanni, „Project Zero Point” Sary Shelton Mann, „Die Zauberflote” Mina Tanaki, „B.O.B. The Final Cut” Dicka Wonga; „sex me not” Aitany Cordero.Prowadzi Fundację Burdąg i współtworzy Centrumw Ruchu.

Szczegółowe informacje: www.fundacjamama.pl

it logo mini3