Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


25.04.2020
Studio Słodownia +3

spektakl przeniesiony na późniejszy termin

Dalija Aćin Thelander / Šeiko Dance Company LUMI SPEKTAKL DLA DZIECI

 

UWAGA:
Spektakl przeniesiony na późniejszy termin z powodu epidemii COVID-19.

SBNT dla Dzieci

Około dwugodzinne przedstawienie/instalacja otwarta dla niemowląt w wieku 0-12 miesięcy

Prezentacja w ramach 10 edycji programu Roztańczone Rodziny.

Koncept, choreografia, światła, kostiumy:
Dalija Aćin Thelander

Muzyka:
Qillannguaq Q Berthelsen

Instalacja / scenografia:
Linas Kutavičius and Dalija Aćin Thelander

Wykonanie:
Šeiko Dance Company: Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova, Oksana Griaznova, Mantas Černeckas, Erikas Žilaitis

Formy świetlne:
Linas Kutavičius

Programowanie:
Justas Bø

Produkcja:
Vilija Bartašiūtė

Foto:
D.Matvejev

LOGO POZnan PL RGB PNG2

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznań
#poznanwspiera

lumi

Lumi (or In the Heart of the Light) to surrealistyczne, niebiańskie, minimalistyczne przedstawienie/instalacja, które zaprasza publiczność do wędrówki i zwiedzania swojej eterycznej sfery, do pływania pośród świetlistych przedmiotów, które reagują na dotyk i ruch, do poddania się ciekawym doznaniom.

Lumi eksploruje możliwości oferowane raczej przez świat zdarzeń, nie świat przedmiotów, coś co jest bardziej dynamiczne i względnie nieprzewidywalne. Dąży do różnorodnych doznań zmysłowych i wyczulenia na bezpośrednią materialność świata, przeplatając ruch, taniec, sztukę wizualną i oświetlenie. Przedstawienie/instalacja afirmuje koncepcję miejsca doświadczanego zmysłami – przestrzeni jako dźwiękowego, dotykalnego lub kinestetycznego wszechświata, w którym najważniejsza jest propriocepcja.

Podczas spektaklu widzowie mogą swobodnie poruszać się, oglądać je z różnych perspektyw, badać i być w ruchu lub odpoczywać. Uwzględniając potrzeby zarówno dzieci, jak i dorosłych, a także czas potrzebny do stworzenia doświadczeń, widzów zachęca się do zwiedzania instalacji we własnym rytmie, pozostawania w niej tak długo jak chcą w ciągu czterech godzin jej trwania.

Istotą przedstawienia/instalacji jest pojęcia sprawczości publiczności w wielokierunkowej interakcji zmysłów i wzajemnych powiązań w środowisku pobudzającym ciało i umysł. Bezpieczne i stymulujące otoczenie stwarza ekologię wzajemnych relacji, która zapewnia wyjątkowe możliwości wymiany i komunikacji. Otoczenie to rzuca wyzwanie konwencjonalnemu postrzeganiu estetyki przez małe dzieci, proponując publiczności niezwykłe przeżycia i atmosferę.

Šeiko Dance Company
Šeiko Dance Company to profesjonalni artyści teatralni działający w obrębie tańca współczesnego, przedstawień muzycznych, teatru immersyjnego, spektakli site-specific, edukacji tanecznej i laboratoriów teatralnych. Zespół rozpoczął swoją działalność w 2012 r. w Kłajpedzie. Od tego czasu stale poszerzają granice swoich działań, zdobywając liczne nagrody i występując m.in. w USA, Niemczech, Belgii, Czechach, Norwegii, Danii, Rosji, Chinach, Islandii, na Ukrainie, w Izraelu i Bułgarii. Dokądkolwiek się udają, członkowie zespołu posługują się uniwersalnym językiem tańca, którego nie dotyczą żadne ograniczenia polityczne, kulturowe, etniczne, religijne czy społeczne.