Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


19.06.2016
19:00
Teatr Studio, Malarnia, Warszawa

bilety dostępne na stronie Teatru Studio

JANUSZ ORLIK LIVE ON STAGE ON TOUR: WARSZAWA

reżyseria i choreografia 
Janusz Orlik

oryginalna muzyka 
Matt Howden (Sieben)

muzyka 
Nelson Riddle & Bob Harris, Quincy Jones & His Orchestra, Ida Corr, John Morris, Jony Iliev & Band, Nine Inch Nails/Justin St. Charles

dźwięk i światło 
Łukasz Kędzierski

konsultacja 
Joanna Leśnierowska

produkcja 
Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

JanuszOrlik Liveonstage cMichal Luczak3

Live on stage to spektakl o scenie, o wyborach artysty, o tym co robi, jak się prezentuje, jak się sprzedaje. O znalezieniu się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie, o braku pomysłów, o ich nadmiarze, o zaspokajaniu oczekiwań widza, o tworzeniu za dużo, o robieniu za mało. O piosence, o tańcu, o żarcie, o wygłupie i o kpinie, o umiejętnościach i o ich braku. O prezentowaniu i o przeginaniu. O występie - na serio, na scenie, na żywo.

 

„Janusz Orlik przekornie gra z formą przedstawienia, z oczekiwaniami artysty i widzów. Obnaża egocentryzm artystyczny i wynikające nierzadko z niego pragnienie bycia podziwianym; za pomocą gagów Orlik opowiada o niekończącym się „graniu” na scenie. Spektakl jest utrzymany raczej w stylu buffo, karykaturalny – możliwe, że to przełomowa praca w choreograficznej twórczej Janusza Orlika.”

Anna Królica, nowytaniec.pl

 

Janusz Orlik po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach choreografów takich jak Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 r. jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania).

Janusz tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli „Exérèse monobloc” (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego” (2006), „Live on stage” (2008), „Święto wiosny” (2011), „Insight” (2013). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic”. W 2009 roku wziął udział w spektaklu „Happy” Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu „Forces”. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania) rozpoczynając pracę nad spektaklem „Ten Men”. W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w „Rekonstrukcji” Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu „Horsemeat” Gary Clarke’a (Wielka Brytania). Pozostałe prace to m.in. „Wysokie obcasy” dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, „Alfa” dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, „Adagio” dla Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Poza pracą sceniczną Janusz prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011.

www.januszorlik.com