Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


15.04.2013 - 19.04.2013
Studio Słodownia +3
Sjoerd Vreugdenhil Kompozycja w oparciu o metody improwizacyjne Williama Forsythe’a Coaching

koszt coachingu
250,00 zł


Autorskie laboratorium kompozycji wieloletniego solisty Ballet Frankfurt. Zajęcia oparte na zwiększającej świadomość ciała w przestrzeni metodzie improwizacji wybitnego choreografa Williama Forsythe’a, w ramach której dekonstrukcja klasycznej techniki baletowej doprowadziła do nazwania ok. 30 „modułów” (jakości /konceptów ruchowych) których wykorzystywanie w trakcie improwizacji pozwala nieograniczenie zwiększać kreatywność tancerzy i ilość wariacji danego ruchu; metoda, choć stworzona na bazie klasyki, stanowi dziś kanon treningu improwizacji współczesnego tancerza niesamowicie powiększając nie tylko umiejętności techniczne, ale i świadomość choreograficzną wykonawców.

Sjoerd Vreugdenhil jest absolwentem Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz Rotterdam Dance Academy. Zawodową karierę zaczynał w zespole Introdans w Arnhem i w Scapino Ballet w Rotterdamie. Solista Ballet Zurich i przez 6 lat Ballett Frankfurt, w ramach którego w 2002 roku zadebiutował także jako choreograf pokazywanym w ramach festiwalu CADANCE w Hadze spektaklem "Fat Peggy's Sober Property" , którym ujawnił swój talent do łaczenia tańca , teatru i sztuk wizualnych. Debiutancki spektakl jeszcze tego samego roku został uznany za jedną z najciekawszych holenderskich propozycji sezonu 2002/2003. Od tego momentu spektakle Sjoerda były wielokrotnie prezentowane na międzynarodowych festiwalach i nagradzane. W międzyczasie artysta ukończył także kurs architektury w Rietveld Academy w Amsterdamie, co niezwykle wzbogaciło jego świadomość i pracę nad scenicznym obrazem. W 2004 r. Vreugdenhil został choreografem-rezydentem Danshuis Limburg. Sjoerd jest autorem kilkudziesięciu spektakli i instalacji; obok własnych projektów tworzył choreografie m.in. dla Dansgroep Krisztina de Chatel, Scapino Ballet, Staatsoper unter den Linden w Berlinie, ZUKT Hochschule Frankfurt am Main i Dansgroep Amsterdam.

vimeo.com/11377678
vimeo.com/10288036
www.youtube.com/watch?v=ATjVnTIC6xg

vimeo.com/11377678
vimeo.com/10288036
www.youtube.com/watch?v=ATjVnTIC6xg

Zgłoszenia należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com do 5 kwietnia 2013!, w temacie e-maila AAT Vreugdenhil. Proszę dołączyć profesjonalne CV.