Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


30.10.2005
19:00
Studio Słodownia +3
Inauguracja taniec.doc

taniec.doc
30.10.2005

Taniec.doc to nowy program towarzyszący kolejnej edycji projektu STARY BROWAR NOWY TANIEC. Zeszłoroczne doświadczenia (pospektaklowe spotkania z artystami) pokazały jak duża jest wśród poznańskiej publiczności potrzeba dyskusji nad sztuką tańca, ale także jak wielki jest głód konkretnej wiedzy o tańcu współczesnym wzbogacającej doświadczenia artystyczne o istotny dla wielu spektakli historyczny i teoretyczny kontekst.

W ramach programu taniec.doc będziemy prezentować publiczności materiały dokumentalne o tańcu oraz rejestracje kultowych spektakli, zapraszać specjalistów, których wykłady pomogą spojrzeć na prezentowane w Studio w Słodowni spektakle w odpowiedniej perspektywie oraz dyskutować o najnowszych problemach współczesnej choreografii.

Na październikowy inauguracyjny wieczór taniec.doc złożą się krótkie dokumentacje pierwszej edycji NOWEGO TAŃCA oraz pokaz wielokrotnie nagradzanego filmu o pracy szwajcarskiego choreografa Gilles’a Jobin – jednej z gwiazd czerwcowego podsumowania sezonu Nowego Tańca w Studio.

Będzie to doskonałym pretekstem by raz jeszcze porozmawiać krytycznie o zeszłorocznych wydarzeniach i najbliższych wydarzeniach w ramach tegorocznego programu STARY BROWAR NOWY TANIEC.