Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


01.05.2017 - 05.05.2017
Studio Słodownia +3
Andrew Morrish IMPROWIZACJA SOLOWA ALTERNATYWNA AKADEMIA TAŃCA 2017

1-05.05.2017
Andrew Morrish / AUS
IMPROWIZACJA SOLOWA

IMG 1079

W nauczaniu improwizacji Andrew Morrish stosuje metodę „umiejętności i ducha”.
„Zaangażujemy się w umiejętności angażowania się, które są niezbędne w procesie odkrywania treści w oddechu, głosie, ruchu i wyobraźni, a następnie wzmocnimy te umiejętności za pomocą ducha komunikacji potrzebnego do zaangażowania widzów.
Rozpoczniemy od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos, oddech i wyobraźnię.
Będziemy stale zajmować się duchem komunikacji jako motywacją w dokonywaniu wyborów”.
Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując jednocześnie pomiędzy trybem fizycznym a głosowym. Rozwiniemy również szczególną formę informacji zwrotnej, która będzie dla nas wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą, elementy te stworzą wywołującą refleksję praktykę, którą Andrew uważa za konieczną w rozwijaniu spójności improwizacji solowych.
Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu wykorzystując umiejętności przenoszenia uwagi, rozwijania struktur i utrzymywania jasności.

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem, facylitatorem i nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europą a Australią. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 r. w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 r. stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 r., kiedy to Andrew przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej.
Obecnie Andrew występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. W 2014 r. prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), we Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont), w Szwajcarii (Zurych), w Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).