Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


30.06.2016
16:00
Studio Słodownia +3

wstęp wolny

Andrew Morrish IMPROWIZACJA SOLOWA - POKAZ POWARSZTATOWY Alternatywna Akademia Tańca 2016

aat 2016 180 180

27.06-1.07.2016
Andrew Morrish
Improwizacja solowa

Zapraszamy na pokaz powarsztatowy po coachingu AAT z Andrew Morrishem.

IMG 1041

W nauczaniu improwizacji Andrew Morish stosuje metodę „umiejętności i ducha”. „Zaangażujemy się w umiejętności angażowania się, które są niezbędne w procesie odkrywania treści w oddechu, głosie, ruchu i wyobraźni, a następnie wzmocnimy te umiejętności za pomocą ducha komunikacji potrzebnego do zaangażowania widzów. Rozpoczniemy od pracy nad ruchem, a następnie dodamy głos, oddech i wyobraźnię. Będziemy stale zajmować się duchem komunikacji jako motywacją w dokonywaniu wyborów”. Dzięki temu procesowi uczestnicy rozwiną umiejętności generowania i kształtowania treści, pracując jednocześnie pomiędzy trybem fizycznym a głosowym. Warsztat ma na celu rozwinięcie również szczególnej formę informacji zwrotnej, która staje sie wsparciem podczas występu. Połączone ze sobą elementy stworzą wywołującą refleksję praktykę, którą artysta w uważa za konieczną w rozwijaniu spójności improwizacji solowych. Uczestnicy będą zachęcani do bycia własnymi recenzentami podczas występu wykorzystując umiejętności przenoszenia uwagi, rozwijania struktur i utrzymywania klarowności przekazu.

Andrew Morrish jest niezależnym performerem, badaczem, mediatorem i wybitnym nauczycielem improwizacji dzielącym swój czas między Europę a Australią. Swoją pracę z improwizacją rozpoczął w 1982 r. w „Theatre of the Ordinary” Ala Wundera w Melbourne. W 1987 r. stworzył z innym założycielem tego teatru, Peterem Trotmanem, duet „Trotman and Morrish”, który realizował niezwykłe improwizacje na scenach Australii i Stanów Zjednoczonych do 1999 r., kiedy to Andrew przeniósł się do Sydney i skupił na rozwijaniu improwizacji solowej.
Obecnie artysta  występuje i uczy improwizacji oraz podejmuje liczne współprace w Australii i Europie. Tylko w 2014 r. prowadził zajęcia i występował w Australii (Melbourne, Perth i Sydney), Francji (Paryż, Ladornac i Royaumont),  Szwajcarii (Zurych),  Niemczech (Berlin, Kolonia i Lipsk) i w Wielkiej Brytanii (Huddersfield, Londyn i Bristol), a także w Finlandii (Tampere), Norwegii (Oslo) i Polsce (Poznań) oraz w Estonii (Viljandi), Szwecji (Sztokholm) i Chorwacji (Hvar).