Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


23.01.2021
18:00
www.grandreunion.net / Zoom

ZOOM

MAGAZYN 

Grand re Union:LIVE

Choreografowanie zmiany
Rozmowa z inicjatorami Grand re Union Martą Keil, Joanną Leśnierowską, Julie Phelps, Peterem Pleyerem i Rivką Rubin

january greu 1

Już od dawna, od bardzo dawna potrzebne są nam działania w odpowiedzi na globalne szerzenie się niesprawiedliwości, ekstremizmu, polaryzacji, eksploatacji i niszczenia naturalnego środowiska. Grand re Union to roczny projekt międzynarodowych/międzypokoleniowych spotkań i  działań, który zrodził się z głębokiej potrzeby refleksji nad tym, w jaki sposób praktyka choreograficzna (i nie tylko)  może przyczynić się do eliminacji krzywdzących i szkodliwych zjawisk na świecie oraz wesprzeć budowanie bardziej sprawiedliwej przyszłości dla wszystkich. Celem zainicjowanego jeszcze przed pandemią projektu jest udział w światowej refleksji wspierającej głębokie zmiany w dominującym porządku świata, w relacjach międzyludzkich i relacjach człowieka z naturą.

Na półmetku projektu gorąco  zapraszamy na spotkanie   z  międzynarodowym zespołem inicjatorów projektu i dyskusji nad planami, intencjami i dotychczasowymi działaniami Grand re Union!

Wszyscy odgrywany rolę w tym ruchu, a w ramach naszego    projektu, zaczęliśmy i kontynuujemy z miejsca, w którym już jesteśmy – głęboko zanurzeni w praktykach, potencjale i niedoskonałościach dziedziny, jaką jest postmodernistyczny taniec. Przychodzimy, by się zmieniać, oferując to, co już wiemy i mamy.

january greu live