Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


24.01.2008
19:00
Studio Słodownia +3
mufmi teatr tańca Gemini / Gemini_After spektakl

kreacja i wykonanie 
Anna Piotrowska i Patrycja Piotrowska-Dońska

"W cielesnym przedstawieniu "Gemini" choreografki wykreowały silny teatralny portret dwóch kobiet związanych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. Ten osobliwy tandem uwodzi publiczność pięknym fizycznym dialogiem, w którym zmieniające klimat i intensywność ruchy, wytwarzające jednocześnie poczucie harmonii i dystansu, zaskakują odbiorcę. Ich współpraca nigdy nie jest przewidywalna. Za pomocą interakcji cielesnych bliźniaki tworzą bardzo specyficzny, swoisty język, którym przekazują i opowiadają o swych nieustających zmaganiach i buntach, nie tracąc jednocześnie kontaktu z fizyczną przestrzenią i z publicznością."

Ide van Heiningen, Marta Trpisovska, Mándy Ildikó, Fenyves Márk

Laureat Międzynarodowego Festiwalu "Solo & Duo Dance Festival" w Budapeszcie. Przedstawienie zostało wyróżnione przez jury "Scena Prezentacji" podczas XIV Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Jury przyznało nagrodę za "ucieleśnienie emocji i myśli poprzez taniec w spektaklu "Gemini".

www.eferte.pl/MUFMI.htm

Co z tym tańcem? to rozpoczęta w sezonie 2006/07 seria prezentacji polskich artystów tańca (zwłaszcza tych, którzy wcześniej nigdy w Poznaniu nie występowali), w ramach której gościliśmy w zeszłym sezonie warszawski KONCENTRAT i kilku polskich solistów, a w kolejce tej jesieni czekają już zespoły z Wrocławia i kolejni artyści stołeczni.

Celem serii jest zarysowanie aktualnej mapy polskiego współczesnego tańca, która wzbogaca się z roku na rok o nowe zespoły, ośrodki i imprezy. Poprzez oglądanie spektakli oraz pospektaklowe rozmowy z twórcami i publicznością, spróbujemy nazwać problemy, z jakimi borykają się na co dzień tancerze i choreografowie, a także rozpocząć dyskusję nad kondycją i przyszłością tańca współczesnego w Polsce.

Jednym z celów Co z tym tańcem? (jak i całego programu Stary Browar Nowy Taniec) jest pobudzanie i inspirowanie samodzielnych działań poznańskich artystów, i tym samym stworzenie wokół Browaru tanecznego środowiska, które w przyszłości mogłoby aktywnie wpływać na kształt tańca w Polsce. Stąd nadzieja, że otwierająca w tym sezonie cykl premiera Kacpra Lipińskiego (na co dzień tańczącego w spektaklach Polskiego Teatru Tańca) stanie się zaproszeniem do współpracy dla innych tancerzy i choreografów w naszym mieście, a tym samym - początkiem kolejnych poznańskich projektów w Studio Słodownia +3.