Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


02.03.2020
18:00
Studio Słodownia +3

Wejściówki na zajęcia w serwisie bilety24.pl

Gaga/People Zajęcia z Gosią Mielech

Organizatorem zajęć jest
Gosia Mielech / Jaggy Polski.

Wejściówki na zajęcia dostępne są online w serwisie bilety24.pl.
Wejściówki zakupione online upoważniają do uczestnictwa w zajęciach w dniu wskazanym na wejściówce.

Zajęcia odbtwać się będą w Studio Słodownia +3
w godzinach 18:00 - 19:00 

Planowane terminy zajęć 2020:

2 marca
9 marca
6 kwietnia
20 kwietnia
4 maja
11 maja
18 maja
25 maja
1 czerwca

Prosimy o zabranie wygodnego stroju sportowego i bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach.

Warto takze zabrać butelkę z wodą i ręcznik.

Photo Alvin Collantes 1

Zajęcia "Gaga/people" trwają 60 minut, otwarte są dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Nauczyciel prowadzi uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia GaGa/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Gaga jest językiem ruchowym opracowanym na przestrzeni wielu lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company (Tel Aviv). Język Gaga jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.
Gaga podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji. Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.
Wskazane jest ćwiczenie w wygodnym stroju sportowym, bycie przygotowanym do tańczenia boso lub w skarpetkach. Warto też wziąć butelkę wody i ręcznik, by skorzystać z nich po zajęciach.

Gosia Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GAGA oraz pedagogiem tańca.
Gosia jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 - 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała m.in z: Ohad Naharin, Yossi Berg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.
Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu, które prezentuje zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jej najnowszy spektakl, pt.”FearLess” prezentowany jest w Polsce, Norwegii oraz w Indiach.
Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht. Blicke w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje dwa spektakle. Współpracowała z duetem izraelsko - holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Tańczyła w nowych produkcjach oraz w istniejącym repertuarze Ivgi&Greben. Gosia współpracuje z reżyserami, m.in: Agnieszką Glińską, Janem Komasa, Per Olaf Sorensen.
Gosia jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, m.in.: jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast. Gosia uczy swojego repertuaru DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Jest gościnnym nauczycielem, w Szkockim Teatrze Tańca, Operze Narodowej w Warszawie, Bangkok City Ballet, Regionteater Väst (Sweden), ilDance (Sweden), T.H.E Dance Company (Singapur), Lasalle - Collage of the Arts (Singapur), Polskim Teatrze Tańca, Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i wydziale w Bytomiu. Prowadzi warsztaty z GAGA, tańca współczesnego, improwizacji w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Brukseli, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Tajlandii, Indonezji, Singapurze, Indiach, Izraelu.
Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

Wiecej informacji:
www.gosiamielech.com
www.dancelab.eu
www.gagapeople.com/en/

AC 8707