Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


17.12.2011
20:00
Studio Słodownia +3
Iza Szostak From culture to nature Triple Bill

choreografia i koncept 
Iza Szostak

opieka artystyczna 
Luca Giacomo Schulte, Ornella Balestra

muzyka 
Kuba Słomkowski

realizacja techniczna
Łukasz Kędzierski

produkcja 
Art Stations Foundation

dziękuję 
Kubie, Luce, Ornelli, Asi, załodze Art Stations Foundation i Studio Tańca Free Art Fusion w Warszawie. Podziękowania również dla Oli, Irenki, Marka i ekipy z sesji zdjęciowej na pl. Wielkopolskim w Poznaniu

Rzeczy się zmieniają (rośnie sałata, wcześniej usychała ziemia). Zmienia się atmosfera, bo zmienia się humor. Constans nie istnieje – cały czas coś rośnie i umiera, więdnie – rozkwita. Zmienia się muzyka, bo zmienia się…. gust. Bez względu na wszystko następują pory roku. Uciekamy od faktu, że musimy się podporządkować, zajęci życiem, ale i tak w rezultacie gadamy o pogodzie.

Prymitywna natura jest odnośnikiem, do którego wracamy, wedle którego planujemy… wakacje. Natura to stróż powszechnego ładu.

Jakie są przejawy kultury, które wyrosły z „niższych poziomów” natury? Budujemy drogi, schronienie, pielęgnujemy ciało, stawiamy płot. Jak kultura steruje czynnościami biologicznymi i hamuje procesy fizjologiczne?

Bardzo pragniemy nowych poziomów realizujących świadome zadania, jak np. samorealizacja.

„Masz słuszność, ale trzeba uprawiać swój ogródek”.

Iza Szostak (1984), tancerka, choreografka, nauczyciel tańca. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie (2003) oraz Codarts, Rotterdam Dance Academy w Holandii (2008). Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury oraz Holenderskiego Corrie Hartong Fonds. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała również z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Krisztiną de Chatel i Felixem Ruckertem. Od roku 2008 współpracuje z zespołem Anna Holter + Company w Monachium. W roku 2009 brała udział w festiwalu Urban Explorer w Dordrechcie, a także współpracowała z Guilherme Botelho na festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie. W 2010 roku brała udział w projekcie „Let’s dance Chopin” w choreografii Marysi Stokłosy oraz stworzyła własne choreografie solowe„Karmi-go”, „Sprzężenie zwrotne” i „Grandpa-go”. W 2011 roku rezydentka programu Solo Projekt 2011 (Art Stations Foundation), współtwórczyni spektaklu„Folk? a ja się nie zgadzam” (Festiwal Ciało/Umysł), reżyseria Kozak/Rowiński i„Prolog” (Krakowskie Reminiscencje Teatralne), reżyseria Wojtek Ziemilski.

freeartfusion