Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


29.03.2012
20:00
Studio Słodownia +3
Anna Nowicka fire is raging in your hair Double Bill

pomysł i choreografia 
Anna Nowicka

wykonanie 
Weronika Pelczyńska

muzyka 
Klaus Janek

projekt świateł 
Sandra Blatterer

wsparcie dramaturgiczne 
dr Christiane Berger

produkcja 
Tanztage Berlin, przy wsparciu Art Stations Foundation (Poznań) oraz HZT (Berlin)

„Where now? Who now? When now? Unquestioning. I, say I. Unbelieving. Questions, hypotheses, call them that. Keep going, going on, call that going, call that on. Can it be that one day, off it goes on, that one day I simply stayed in, in where, instead of going out, in the old way, out to spend day and night as far away as possible, wasn't far.”
The Unnamable – Samuel Beckett

Anna Nowicka, tancerka, choreograf, pedagog i psycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Salzburg Experimental Academy of Dance, dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Brała udział w spektaklach tanecznych i teatralnych w Polsce i zagranicą. W Warszawie przez wiele lat uczyła się u Anny Godowskiej, uczestniczyła w projektach Przemysława Wasilkowskiego. Za jedno z najważniejszych dowiadczeń uznaje pracę z Malą Kline. W sezonie 2008/2009 uczestniczyła w Słowenii w podyplomowym programie Tomiego Janezica dla performerów, występowała gościnnnie w En-Knap Group. Nieustannie rozwija własne spektakle. Współpracuje z Draganą Alfirević. W 2011 roku otrzymała nagrodę DAAD oraz stypendium Studienstiftung des deutschen Volkes. W czerwcu 2012 roku ukończy studia magisterskie z choreografii w HZT/Ernst-Busch w Berlinie.

Weronika Pelczyńska, absolwentka eksperymentalnej akademii tańca współczesnego SEAD w Salzburgu, inżynier Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zawodowe i sceniczne zdobywała w Teatrze Studio Buffo, oraz przy produkcjach Teatru Tańca Mufmi. W latach 2008/2009 wraz z zespołem Bodhi Project występowała w Austrii, Niemczech, Włoszech i Polsce współpracując z takimi choreografami jak: M. Kejzar, J. Nelson, R. Hayden, E. Braun oraz S. Sandroni. Od 2009 występuje w spektaklu „Prawa Półkula” w choreografii M. Stokłosy, współpracuje z zespołem S. Thiersch (Mouvoir z Kolonii) oraz ze zespołem J. Wielanda w Kassel. W sezonie 2011 współpracowała m.in. z D. Freemana, czy J. Fručkiem i L. Kapetnea, czy M. Haduch (Unfinished Company). Od lutego 2010 roku zaangażowana jest w tworzenie choreografii oraz ruchu scenicznego w sztukach teatralnych i filmie, pracowała między innymi z A. Glińską, K. Stelmaszykiem, B. Sass-Zdort, J. Gajewskim, G. Brala czy R. Jaroszem. Ostatnio stworzyła swoje debiutanckie solo, którego producentem jest Komuna Warszawa. “Fire is raging in your hair” jest jej drugim solo stworzonym z Anną Nowicką.