Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


16.05.2019
19:00
Studio Słodownia +3

Bilety w cenie 20/15zł
dostępne w portalu Bilety24

Anna Piotrowska fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery SPEKTAKL

sbnt15 www logo2

Jubileusz
Stary Browar Nowy Taniec

 

logo polska siec tanca

Prezentacja w ramach
Polskiej Sieci Tańca

Koncepcja, choreografia, reżyseria:
Anna Piotrowska

„ce_real mothers” / 25 min.
Występują:
Anna Piotrowska, Małgorzata Piotrowska

„kompozycja_trzecia rzeczywistość” / 30 min.
Występują:
Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska, Aleksandra Piotrowska

„ziemia niczyja” / 60 min.
Występują:

Anna Piotrowska, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov, Dominik „Domix” Franusik

Scenografia:
Adam Królikowski

Premiera:
24 września 2018, Warszawa,
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Koprodukcja:
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
eferte_Fundacja Rozwoju Tańca

Partnerzy:
Dom Kultury Kadr
Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’
Fundacja Artystyczna PERFORM

Współpraca:
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, mufmi

foto:
Krzysiek Mróz

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

1 ziemia niczyja fot. Krzysiek Mroz 1

Tryptyk pt.: „fascynat odśrodkowy_dwatrzycztery” jest koprodukcją Centrum Sztuki Tańca i Fundacji_eferte stworzonym przez Annę Piotrowską na jej 44 urodziny. W skład wchodzą spektakle: „ce_real mothers” (Anna Piotrowska, Małgorzata Piotrowska), „kompozycja_trzecia rzeczywistość” (Joanna Chitruszko, Anna Piotrowska, gitara basowa: Aleksandra Piotrowska) oraz „ziemia niczyja” (Anna Piotrowska, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov, beatboxing: Dominik „Domix” Franusik; scenografia: Adam Królikowski).

Głównym powodem stworzenia tryptyku była chęć zmierzenia się przede wszystkim z zagadnieniem kompozycji poprzez ustawienia i relacje liczbowe w przestrzeni, które zostały zgłębione o aspekt relacji, sztuki i filozofii. Głównym wątkiem projektu choreograficznego Anny Piotrowskiej „odśrodkowy fascynat_dwatrzycztery” była fascynacja kompozycją, która zaistniała w trzech formach choreograficznych: duecie, trio i kwartecie. Istotne jest to, że choreograf tworzył dzieła od środka, zajmując się nie tylko kompozycją, ale też relacjami w jej wewnętrznej perspektywie. Co ważne różne osobiste i formalne aspekty relacji i obecności w relacji zostały w nim poruszone.

W pierwszej i drugiej części po raz pierwszy wystąpiły córki Anny Piotrowskiej: Aleksandra i Małgorzata. To bardzo ważny moment nie tylko osobisty, ale też ogromna ciekawość Piotrowskiej jako artysty, na relację rodzinną w profesjonalnym świecie. Ciekawi, jak pasje i rozumienie świata przekładają się na pracę z córkami, które od zawsze były za kulisami w tym świecie.

Kolejne ważne spotkanie artystyczne to przedstawienie „kompozycja_trzecia rzeczywistość” z Joanną Chitruszko, z którą wcześniej Piotrowska zrealizowała trzy spektakle: „kwadrat w szafie”, „zmianAA pogody” i „PRZY PRZY hedonistyczna uprzykrzona historia przyjemności”. Tutaj ważna jest wzajemna fascynacja, wierność i wiara w to, co poprzez sztukę wspólnie artystki tworzą.

Ostatnia propozycja to kwartet, który poprzez udział choreografki staje się też bardzo osobisty. Spektakl stworzony został z codzienności pracy tancerza, ruchowca, performera, z systematycznego obcowania w studiu tanecznym i w życiu artystycznym tworząc przez 4 lata zespół Rozbark. „ziema niczyja” rodzi się z totalnej obecności tancerza, który jest w stanie pustki i na małym obszarze, tworzy siebie w relacjach bez relacji. Odśrodkową konfigurację osobowości tworzą: Anna Piotrowska, Kamil Bończyk, Alexey Torgunakov i muzycznie Dominik „Domix” Franusik.