Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


01.02.2016
18:00
Studio Słodownia +3

wejściówki - 1fajf (5zł)

Yanka Rudzka Projekt FAJFY U YANKI ZAJĘCIA TANECZNE DLA AMATORÓW

Zajęcia trwać będę ok. 1,5 godziny

Wejściówki na Fajfy dostępne w dniu imprezy przed wejściem do Studio Słodownia +3.
Przypominamy o wygodnym, elastycznym i komfortowym stroju!


culturepl logo

Więcej informacji o Yance Rudzkiej w tekście Macieja Rożalskiego na culture.pl

yanka rudzka 1 

Gorąco zapraszamy na specjalne karnawałowe wydanie fajfów!
Patronować mu będzie Yanka Rudzka – polska tancerka , która w 1956 roku przybyła do Salvadoru (Bahia, Brazylia) by poprowadzić pionierską w tamtym okresie Szkołę Tańca Uniwersytetu Federalnego. Nieznana dotąd w ogóle w kraju Yanka uznawana jest za matkę współczesnego tańca w Salvadorze i jedną z najważniejszych postaci tańca w Brazylii w ogóle - pierwszą, która w swojej pracy choreograficznej połączyła taniec modern z tradycją tańca o korzeniach afro-brazylijskich. W trakcie trwającego właśnie roku polskiej kultury w Brazylii, Art Stations Foundation realizuje YANKA RUDZKA PROJEKT. W jego ramach polscy artyści podążają śladami Yanki i ruszają w podróż po tradycyjnej tanecznej kulturze Polski i Brazylii. W efekcie powstanie spektakl z udziałem polskich i salwadorskich tancerzy, którzy z samby, mazurków i oberków uczynią punkt wyjścia dla swojej pracy.

Zapraszamy Was na fajfy z Yanką! Oddajcie się oberkowo-sambowym rytmom i zawirujcie w tańcu!
Wodzirejami KARNAWAŁOWYCH FAJFÓW będzie polska ekipa projektu, na czele z Joanną Leśnierowską i Januszem Orlikiem.

yanka rudzka 2

Yanka Rudzka polska tancerka i choreografka. Twórczyni Szkoły Tańca w Salvador de Bahia, jedna z najważniejszych postaci brazylijskiego tańca nowoczesnego.

W 2015 i w 2016 roku, polscy artyści związani z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Joanna Leśnierowska, Agnieszka Kryst, Korina Kordova, Janusz Orlik oraz Paweł Sakowicz) odkrywają Yankę na nowo. Podczas fajfów podzielą się z Wami swoimi brazylijskimi doświadczeniami i zachęcą do polsko-brazylisjkiej zabawy. Zapraszamy na fajfy poświęcone tradycyjnej sambie i polskim oberkom.

Więcej informacji o Yance Rudzkiej w tekście Macieja Rożalskiego na culture.pl

    culturepl-logo.jpg