Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


09.05.2016
18:00
Studio Słodownia +3

wejściówki: 5zł (jeden fajf)
dostępne przed wejściem
do Studia Słodownia +3

YANKA RUDZKA PROJEKT FAJFY U YANKI VOL. 3 ZAJĘCIA TANECZNE DLA AMATORÓW

Zajęcia trwać będę ok. 1,5 godziny

Wejściówki na Fajfy dostępne w dniu imprezy przed wejściem do Studio Słodownia +3.
Przypominamy o wygodnym, elastycznym i komfortowym stroju!


culturepl logo

Więcej informacji o Yance Rudzkiej w tekście Macieja Rożalskiego na culture.pl

Gorąco zapraszamy na trzecie, specjalne wydanie fajfów!
Poprowadzą je wspanili tancerze, którzy włąsnie wrócili z Brazylii, gdzie realizowali Polsko - Brazylijski projekt: YANKA RUDZKA.


IMG 3808


W trakcie trwającego właśnie roku polskiej kultury w Brazylii, Art Stations Foundation we współpracy z Instytut Adama Mickiewicza oraz Vivadança Festival Internacionala zrealizowała YANKA RUDZKA PROJEKT. W jego ramach polscy artyści podążali śladami Yanki i ruszyli w podróż po tradycyjnej tanecznej kulturze Polski i Brazylii. W efekcie powstał spektakl z udziałem polskich i salwadorskich tancerzy, którzy z samby, mazurków i oberków uczynili punkt wyjścia dla swojej pracy. Premierowe pokazy odbyły się 29 i 30 kwietnia podczas Festivalu Vivadança w Salwadorze.

Projektowi patronowała polska tancerka, Yanka Rudzka – która w 1956 roku przybyła do Salvadoru (Bahia, Brazylia) by poprowadzić pionierską w tamtym okresie Szkołę Tańca Uniwersytetu Federalnego. Nieznana dotąd w ogóle w kraju Yanka uznawana jest za matkę współczesnego tańca w Salvadorze i jedną z najważniejszych postaci tańca w Brazylii w ogóle - pierwszą, która w swojej pracy choreograficznej połączyła taniec modern z tradycją tańca o korzeniach afro-brazylijskich.

Zapraszamy Was na już trzecie, specjalne wydanie FAJFÓW! Oddajcie się oberkowym rytmom i zawirujcie w tańcu! Wodzirejami FAJFÓW u YANKI będzie polska ekipa projektu, na czele z Joanną Leśnierowską i Januszem Orlikiem.

Yanka Rudzka polska tancerka i choreografka. Twórczyni Szkoły Tańca w Salvador de Bahia, jedna z najważniejszych postaci brazylijskiego tańca nowoczesnego. W 2015 i w 2016 roku, polscy artyści związani z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (Joanna Leśnierowska, Agnieszka Kryst, Korina Kordova, Janusz Orlik oraz Paweł Sakowicz) odkrywają Yankę na nowo. Podczas fajfów podzielą się z Wami swoimi brazylijskimi doświadczeniami i zachęcą do polsko-brazylisjkiej zabawy. Zapraszamy na fajfy poświęcone tradycyjnej sambie i polskim oberkom.

Więcej informacji o Yance Rudzkiej w tekście Macieja Rożalskiego na culture.pl

culturepl logo