Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


23.11.2015
18:00
Studio Słodownia +3

wejściówki: 5zł (jeden fajf)
dostępne przed wejściem

Paweł Sakowicz FAJFY O SZÓSTEJ ZAJĘCIA TANECZNE DLA AMATORÓW
Paweł poprowadzi zajęcia 23 listopada 2015.
Zajęcia trwać będę ok. 1,5 godziny

Wejściówki na Fajfy dostępne w dniu imprezy przed wejściem do Studio Słodownia +3.
Przypominamy o wygodnym, elastycznym i komfortowym stroju!

Paweł Sakowicz jest tegorocznym stypendystą Solo Projekt Plus, w ramach którego realizuje solowy spektakl, którego premiera została zaplanowana na 12/13 grudnia 2015 roku.

Fajfy Art Stations Foundation fot. K PICTURES

W latach 70-tych fajfami nazywano bardzo popularne popołudniowe potańcówki. Dziś modyfikujemy tę formę: w każdy poniedziałek, zapraszamy Was na nasze FAJFY – czyli poniedziałkowe tańce i zajęcia ruchowe pod okiem dyżurnych kaowców - rezydentów programu Stary Browar Nowy Taniec! Zajęcia nie wymagają profesjonalnego przygotowania, są bezwarunkowo otwarte dla wszystkich amatorów - miłośników współczesnego tańca! A zwłaszcza tych, którzy zawsze marzyli, żeby na własnej skórze doświadczyć tanecznej radości i ładować akumulatory niekończącą się dawką pozytywnej energii, ale dotąd bali się spróbować!

Dzięki potańcówkom prowadzonym przez pracujących w przestrzeniach starobrowarowej Słodowni artystów, poznacie nie tylko tajniki tanecznej sztuki , ale także bohaterów Starego Browaru Nowego tańca, którzy dzień po dniu sprawiają, że Studio Słodownia +3 wibruje taneczna energią. Teraz także i waszą!

IMG 0915 Paweł Sakowicz photo by jakub Wittchen

Paweł Sakowicz jest niezależnym tancerzem i choreografem. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich w London Contemporary Dance School w zakresie performansu i choreografii. Współpracował m.in. z Sashą Roubicek, Jeannie Steele, Paolem Mangiolą, Marią Stokłosą, Ramoną Nagabczyńską, Sjoerdem Vreugdenhilem, Mikołajem Mikołajczykiem, Martą Ziółek, Isabelle Schad. Od kilku lat pracuje z artystami i kuratorami w Londynie, Warszawie i Berlinie. Jego ostatnia solowa praca "Bernhard" (2014) została zakwalifikowana do Polskiej Platformy Tańca 2014. W choreografii najbardziej interesują go zagadnienia roli publiczności w spektaklu oraz improwizacja. Paweł był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, programu rezydencyjnego Instytutu Muzyki i Tańca oraz Alternatywnej Akademii Tańca Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk.

Paweł Sakowicz jest tegorocznym stypendystą Solo Projekt Plus, w ramach którego realizuje solowy spektakl, którego premiera została zaplanowana na 12/13 grudnia 2015 roku.