Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


27.10.2014
18:00
Studio Słodownia +3

wejściówki: 5zł (jeden fajf)
dostępne przed wejściem

Marta Romaszkan FAJFY O SZÓSTEJ ZAJĘCIA TANECZNE DLA AMATORÓW

Marta poprowadzi zajęcia
w poniedziałek 27 października
o godzinie 18:00

Wejściówki na Fajfy dostępne w dniu imprezy przed wejściem do Studio Słodownia +3.
Przypominamy o wygodnym, elastycznym i komfortowym stroju!

W październiku seniorzy wstęp wolny!

W latach 70-tych fajfami nazywano bardzo popularne popołudniowe potańcówki. Dziś modyfikujemy tę formę i w każdy poniedziałek, zapraszamy Was na nasze Fajfy - czyli poniedziałkowe tańce i zajęcia ruchowe pod okiem dyżurnych kaowców - rezydentów programu Stary Browar Nowy Taniec! Zajęcia nie wymagają profesjonalnego przygotowania, są bezwarunkowo otwarte dla wszystkich amatorów - miłośników współczesnego tańca! A zwłaszcza tych, którzy zawsze marzyli, żeby na własnej skórze doświadczyć tanecznej radości i ładować akumulatory niekończącą się dawką pozytywnej energii, ale dotąd bali się spróbować!

Dzięki zajęciom prowadzonym przez pracujących w przestrzeniach starobrowarowej Słodowni artystów, poznacie nie tylko tajniki tanecznej sztuki, ale także bohaterów Starego Browaru Nowego Tańca, którzy dzień po dniu sprawiają, że Studio Słodownia +3 wibruje taneczna energią. Kolejny sezon Fajfów otworzą zajęcia prowadzone przez brazylijska choreografkę Korinę Kordovę, na stałe mieszkającą w Warszawie.

Fajfy Art Stations Foundation fot. K PICTURES

Marta Romaszkan ukończyła kierunek filozofia-komunikacja społeczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Pracę nad ruchem rozpoczęła od wschodnich sztuk walki – Tai Chi, którego uczyła się w Chinach, a także Aiki, które studiuje u mistrza teatru Noh i Aiki jiu jitsu – Masato Matsuura w Brukseli. Warsztatowo uczyła się u polskich i zagranicznych pedagogów tańca i choreografów.
Dwukrotnie otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca przyznane przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk (2012 i 2014), podczas którego uczestniczyła m.in. w warsztatach z jedną z ważniejszych światowych choreografek tworzących spektakle dla dzieci – Daliją Aćin-Thelander. Jako tancerka uczestniczy w instalacji dla dzieci najmłodszych Baby Space autorstwa tejże serbskiej choreografki.
Od 2010 roku współpracuje z Patrykiem Lichotą z którym zrealizowała performance multimedialny „Strange Lóóp”, a także projekty „Lightskin” oraz „Audfit” i „Echo Clickers”. W roku 2013/2014 rezydenci programu „Laboratorium” Centrum Kultury Zamek w Poznaniu z autorskim projektem „Friv Move Zamek” – skupionym na improwizacji w tańcu i muzyce.
W roku 2014 prowadzi warsztaty w ramach programu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej „Myśl w ruchu” stworzonego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Skupia się głównie na pracy nad improwizacją ruchową oraz komunikacją w improwizacji pomiędzy dźwiękiem i ruchem, zafascynowana pracą z dziećmi.