Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


06.10.2014
18:00
Studio Słodownia +3

wejściówki: 5zł (jeden fajf)
dostępne przed wejściem

Korina Kordova FAJFY O SZÓSTEJ ZAJĘCIA TANECZNE DLA AMATORÓW

Uwaga! W poniedziałek 19 października zajęcia w zastępstwie poprowadzi Magda Ptasznik.

Korina poprowadzi zajęcia
w dwa kolejne poniedziałki:
19 i 26  października
o godzinie 18:00

Wejściówki na Fajfy dostępne w dniu imprezy przed wejściem do Studio Słodownia +3.
Przypominamy o wygodnym, elastycznym i komfortowym stroju!

W październiku seniorzy wstęp wolny!

W latach 70-tych fajfami nazywano bardzo popularne popołudniowe potańcówki. Dziś modyfikujemy tę formę i w każdy poniedziałek, zapraszamy Was na nasze Fajfy - czyli poniedziałkowe tańce i zajęcia ruchowe pod okiem dyżurnych kaowców - rezydentów programu Stary Browar Nowy Taniec! Zajęcia nie wymagają profesjonalnego przygotowania, są bezwarunkowo otwarte dla wszystkich amatorów - miłośników współczesnego tańca! A zwłaszcza tych, którzy zawsze marzyli, żeby na własnej skórze doświadczyć tanecznej radości i ładować akumulatory niekończącą się dawką pozytywnej energii, ale dotąd bali się spróbować!

Dzięki zajęciom prowadzonym przez pracujących w przestrzeniach starobrowarowej Słodowni artystów, poznacie nie tylko tajniki tanecznej sztuki, ale także bohaterów Starego Browaru Nowego Tańca, którzy dzień po dniu sprawiają, że Studio Słodownia +3 wibruje taneczna energią.

fajfy fot. K Pictures Art Stations Foundation by Grayna Kulczyk

Korina Kordova jest niezależną artystką pracującą w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski w 2005 roku, pracowała w ojczystej Brazylii oraz w Holandii. Po roku 2005, przez siedem lat była członkiem zespołu Śląskiego Teatru Tańca, współpracując z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami. Byli wśród nich m.in. Jacek Łumiński (Polska), Anna Piotrowska (Polska), Barbara Bourget (Kanada), Mihai Mihalcea (Rumunia), Idan Cohen (Izrael), Kuik Swee Boon (Singapur), Suzana Gomes (Holandia/Brazylia), Irad Mazliah (Izrael) i Helena Ganjalyan (Polska). Razem ze ŚTT występowała w Europie, Ameryce Północnej i Azji.
W 2006 roku zaczęła tworzyć własne prace jako niezależny choreograf w ramach Laboratorium Choreograficznego Śląskiego Teatru Tańca. Jest autorką i wykonawczynią spektakli solo pt. Mobile Variations (2006), Night (2006), Karolina (2007) i Borderline (2010). Współpracowała także z Kokoro Dance (Kanada), BalletMet (Stany Zjednoczone), Samovarteateret (Norwegia) oraz TeatremTańca Zawirowania (Polska).
W 2012 roku otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca prowadzonej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Tego samego roku, po przeprowadzce do Warszawy, założyła własny, nieformalny kolektyw artystyczny o nazwie Flesh System,  którego celem jest współpraca z innymi niezależnymi twórcami. W ramach Flesh Systemu współtworzyła duety ± 30 we are here for you oraz Once/Twice Simultaneously z Przemkiem Kamińskim.
W 2013 roku została rezydentką Art Stations Foundation/Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu. W ramach programu rezydencyjnego Solo Projekt 2013 zrealizowała pod opieką artystyczną Busha Hartshorna solo pt. on 8th boulevard. right after sinuous curves, którego premiera odbyła się w październiku 2013 roku.
W tym samym roku została wspólnie z Przemysławem Kamińskim rezydentką „maat festival – border line 2013” w Lublinie, co zaowocowało duetem #abyss.witchroulette.
Jest członkiem Centrum w Ruchu – zrzeszenia  choreografów związnych ze stolicą. CwR to  przestrzeń dla sztuk performatywnych w Warszawie, która powstała z inicjatywy Fundacji Burdąg. Mieści się w budynku byłego gimnazjum udostępnionego przez Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy w ramach projektu Wawerska Strefa Kultury. Odbywają się tu próby do spektakli, warsztaty oraz przedpremierowe pokazy prac. Jest to pierwsza udana próba stworzenia stałego miejsca pracy dla niezależnych choreografów w stolicy związku niezależnych tancerzy rezydujących w Warszawie.

http://korinakordova.com
https://vimeo.com/korinakordova