Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


02.09.2013 - 06.09.2013
Studio Słodownia +3
Alessio Castellacci dźwięczące ciała | ruchome głosy Coaching

Koszt coachingu: 250 zł

Badamy dziedzinę podświadomej obrazowości fizycznej i akustycznej jako dostępnego źródła wyrażania głosu i ruchu. Na początku nawiązujemy kontakt ze swoim głosem na poziomie osobistym, wzmacniając powiązania pomiędzy oddechem, ruchem i dźwiękiem i uruchamiając gotowość na niezwykłe formy zaangażowania głosowego. Następnie zanurzamy się w swoje zdolne do swobodnych skojarzeń ciało chwytając się i jadąc po trajektorii każdego przelotnego impulsu fizyczno-głosowego będącego reakcją na otoczenie nadając ich energii czytelne i wyartykułowane kształty.

Poza gestami bawić się będziemy mową automatyczną i surrealistycznymi opowiadaniami starając się przekształcić nastrój zabawy w bogaty i świadomy stan performatywny. Podzielimy się małymi zespołowymi improwizacjami ucząc się od siebie nawzajem.

Alessio Castellacci jest performerem, nauczycielem i kompozytorem dźwięku mieszkającym i pracującym od 2007 r. w Berlinie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat stworzył metodę pedagogiczną zajmującą się badaniem głosu i ruchu opartą na przyjemności, intuicyjnej precyzji i świadomości percepcyjnej, której naucza regularnie w całej Europie. Jest członkiem kolektywu Fingersix i dyrektorem artystycznym programu SMASH-Berlin zajmującego się nauczaniem w zakresie performance’u eksperymentalnego.

www.smash-berlin.com
www.fingersix.com

Zgłoszenia należy przesyłać na adres m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com do 24 sierpnia 2013!, w temacie e-maila AAT Castellacci. Proszę dołączyć profesjonalne CV.