Art stations fundation - by Grażyna Kulczyk


08.07.2011
16:00
Studio Słodownia +3
Train Theater Cyrk kwadratów STARY BROWAR NOWY TANIEC NA MALCIE 2011

koncepcja i scenografia 
Galia Levy-Grad

reżyseria 
Galia Levy-Grad, Marit Benisrael

rozwój języka artystycznego, scenariusz 
Marit Benisrael

aktorzy 
Renana Lotem-Ophir, Nir Landa

muzyka 
Avi Benjamin

światło 
Dov Mielnik

spektakl dla dzieci do lat 4

Train Theatre to jeden z najbardziej znanych i cenionych teatrów lalek z Izraela. Powstał dokładnie trzydzieści lat temu. Współtworzą go artyści poszukujący interesujących form ekspresji teatralnej, podtrzymujący świetne tradycje grupy, ale otwarci również na rozmaite innowacje i dziedziny sztuki, również taniec.

W Cyrku kwadratów dwójka tancerzy-klownów wyczarowuje na scenie niezwykły, kubiczny świat. Okazuje się, że kwadratowe może być wszystko! Z tego prostego kształtu artyści stwarzają towarzyszące im postaci i rekwizyty. Kwadratowe są nawet ich kostiumy. Snute przez nich opowieści ujmują bezpretensjonalnością i pomysłowością. Sceny ujarzmiania cyrkowych zwierząt przeplatają się z tanecznymi sekwencjami, a kwadratowość spektaklu wpływa również na specyfikę ruchu. Cyrk kwadratów to precyzyjnie wymyślone i zagrane przedstawienie, stworzone z niezwykłym poczuciem humoru, na którym świetnie bawią się całe rodziny.

Przedstawienie wyróżnione główną nagrodą za najlepszy spektakl dla dzieci podczas Festiwalu Nowego Teatru Lalek „Babkarska Bystrica” na Słowacji.

Dwójce młodych aktorów udało się stworzyć doprecyzowany i świetnie skomponowany spektakl, który w dodatku jest lekki, inteligentny i pomysłowy.

Shay Bar Yaakov, „Yedioth Achronot”

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa

mkidn18

Patronat medialny

dzieci qlturka13